Вы здесь
Главная > Новости > Скандального редактора «Сумщини» таки можуть звільнити

Скандального редактора «Сумщини» таки можуть звільнити

звільнення Сергія Моші

Проект рішення про звільнення головного редактора КП «Редакція газети «Сумщина» Сергія Моші з’явився на сайті обласної ради.

Втратити крісло Моша може за порушення норм трудового законодавства України згідно із статтею 45 Кодексу законів про працю. З відповідною вимогою до обласної ради, як співзасновника, вперше профспілкова організація газети звернулася ще у січні цього року.

Як новий головред «прославився» на всю Україну

Нагадаємо, Моша був призначений на посаду головреда ще у жовтні 2015-го. За досить короткий час він встиг «прославитися» на всю Україну, оголосивши фактично війну колективу, який працював на момент його приходу.

Виклики «швидкої» і поліції прямо на робоче місце, залякування і приниження, крадіжки, брудні провокації, порушення норм трудового законодавства стали у редакції звичною справою.

Зрештою колектив публічно звернувся за захистом до облдержадміністрації та обласної ради, а на профспілкових зборах Моші було висловлено недовіру.

«Рабиня Ізаура» без хепі-енду

Попри підтримку колективу з боку багатьох політиків, громадських діячів, а також журналістської спільноти, на сесії облради, яка відбулась 25 березня, скандальному головреду вдалось втриматися на посаді.

Гостро розкритикувавши його звіт, який один із депутатів дошкульно охарактеризував, як «серіал «Рабиня Ізаура», обранці обласної громади не прийняли жодного рішення, таким чином відклавши це питання на невизначене «потім». А представники колективу, не бажаючи далі терпіти наругу над своєю професією, поклали заяви про звільнення прямо на стіл голові обласної ради.

Залишився на посаді – обіцянки можна не виконувати

Зрештою «витиснувши» тим чи іншим чином колектив, буквально за кілька днів Моша набрав нових людей, з якими і провів збори (доречно б сказати «так звані збори») про роздержавлення. Справа набула розголосу, про редакцію, у якій не залишилось жодного з працівників, які були на момент приходу нового головреда, писали всеукраїнські ЗМІ.

Тим часом, давши депутатам публічні обіцянки налагодити роботу редакції, виконувати їх Моша не поспішав. Судова тяганина, скандальні статті, стосовно яких навіть були звернення до СБУ, звільнення вже «лояльних» працівників, накопичення фінансових проблем, — зрештою навіть голова облради Семен Салатенко визнав, що газета «Сумщина» для області є «больовою точкою».

Зазначимо, що до того, як Сергій Моша очолив редакцію, «Сумщина» не отримувала на свою підтримку бюджетних коштів. Оплата йшла лише за висвітлення діяльності органів влади. Вперше за багато років 300 тисяч гривень дали саме новому редактору. Наскільки ефективно вони були витрачені – тут уже, як то кажуть, без коментарів.

У деяких випадках допоможе лише хірургія

Цікаво, що найближчу сесію облради по «Сумщині» виносить ся одразу два рішення – про вихід облради зі складу співзасновників та про звільнення Сергія Моші.

Залишається сподіватися, що депутати приймуть рішення, на яке мають повне право і звільнять людину, яка своїми діями фактично продовжує ганьбити область і знищувати друковане видання. А «Сумщина», вже з новим редактором, як незалежне ЗМІ гідно конкуруватиме на ринку з іншими виданнями, максимально об’єктивно висвітлюючи життя області.

comments powered by HyperComments
Top