Вы здесь
Главная > Общество > «Жорстокий романс» по-шосткинському

«Жорстокий романс» по-шосткинському

Газета «Полісся» із Шостки передає сигнал SOS, а нардеп Ігор Молоток заявляє про інсинуації.

Медіа-сферу Сумщини продовжує лихоманити, а реформування комунальних ЗМІ обростає новими скандалами. Про ситуацію із газетами «Народна трибуна» і «Сумщина» більше тут і тут. Не вирішений досі конфлікт і в Тростянці.

Часом видається, що депутати окремих рад в області поводяться, як герой відомої драми «Жорстокий романс». Нагадаємо, аби не втрачати кохану, він її просто вбив. Ось і обранці місцевих громад так не хочуть відпускати свої ЗМІ у «вільне плавання», що воліють їх радше знищити.

Днями про ситуацію навколо міськрайонної газети Шостки «Полісся» розповіла її редактор Ірина КОВАЛЕНКО.

9 березня трудовий колектив редакції провів збори, на яких було прийнято рішення про реформування видання на першому етапі. Далі до співзасновників, Шосткинської районної та міської рад були направлені, згідно із законодавством, відповідні документи. На сесії районної ради все пройшло гладенько, прийнято рішення – вийти із складу співзасновників.

Молоток (2)

А ось міська рада питання заблокувала більшістю голосів депутатів від «Рідного міста» (за словами пані Коваленко, ця фракція контролюється народним депутатом України, мажоритарником Ігорем МОЛОТКОМ), а також «Опозиційного блоку», «Батьківщини» і «Партії простих людей». У підсумку було прийнято рішення про перевірку роботи редакції, результатів якої немає і досі.

Ірина Коваленко стверджує, що депутати міської ради хочуть ліквідувати видання, аби остаточно монополізувати інформаційний вплив на громаду через підконтрольні ЗМІ. Якщо рішення про вихід із складу співзасновників не буде прийнято, через три роки газета може просто зникнути. «Тому ми зараз просто б’ємо в усі дзвони і стукаємо в усі двері за допомогою», — говорить редактор газети.

На думку голови обласного осередку Міжнародного товариства прав людини Михайла СКОРИКА, ситуацію можна вважати рейдерским захопленням газети, яка висвітлює на своїх шпальтах весь спектр політичного життя міста. «Депутати хочуть знищити ЗМІ, позбавляють читачів права на інформацію і тероризують колектив газети», — заявив Михайло Скорик.

У своєму коментарі media.sumy.ua Ігор Молоток назвав всі закиди на свою адресу з боку керівництва газети «інсинуаціями». «Я однозначно підтримую роздержавлення преси, зокрема, роздержавлення «Полісся»», — сказав нардеп. Питання про свій вплив на «Рідне місто» політик дипломатично обминув.

Наразі в області 13 комунальних ЗМІ вирішили реформуватись, отже, стати незалежними від органів влади, на першому етапі.

 

comments powered by HyperComments
Top