Вы здесь
Главная > Политика > Жінки Сумщини йдуть у політику

Жінки Сумщини йдуть у політику

В області розпочалася масштабна кампанія з побудови жіночого політичного лобі.

Проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» впроваджує, у 2016-2018 роках, громадська організація «Жіночий консорціум в Україні» за підтримки Фонду Демократії ООН.

«Не менш, ніж 30-відсоткове представництво жінок у владі є міжнародним зобов’язанням України, — говорить координаторка проекту в області Юлія САВЕЛЬЄВА. – До того ж їх рівноправність з чоловіками у прийнятті політичних рішень є необхідною умовою сталого розвитку суспільства».

Між тим, наразі у Верховній Раді жінок лише 12%, а за рівнем політичних прав і можливостей прекрасної статі Україна перебуває на 107 місці – із 145 країн світу!

Нещодавно в Україні проводилося дослідження громадської думки з питань участі жінок у політиці та основних, пов’язаних із цим перешкод. Як розповіла політологиня, менеджерка проектів ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» Андріана КОСТЕНКО, опитування проводилося у чотирьох кластерах: Тернопільська й Хмельницька область, Волинська й Житомирська, Миколаївська й Одеська і – Полтавська та Сумська область.

Результати моніторингу досить цікаві. Так, респонденти Сумщини менше за інших погоджуються із тим, що присутність жінок у політиці є ознакою демократичного розвитку країни. Також вони переконані у тому, що на національному рівні (у парламенті, уряді) жінок цілком достатньо.

Крім того, представники Сумської та Полтавської областей (найвищий показник – майже 40%) вважають, що жінки самі не хочуть займатися політикою. Хоча в інших областях основними причинами називають відсутність підтримки, ресурсів, а також гендерні стереотипи у суспільстві.

Проект, який має на мету збільшити представництво жінок у владі, підтримує Сумська обласна рада. Найближчим часом за участі представниць «Жіночого консорціуму в Україні» та голови облради Семена САЛАТЕНКА буде підписано відповідний Меморандум про співпрацю. Про це повідомила заступниця голови облради Лілія РИЧКІНА.

Щонайперше у рамках проекту на Сумщині відбудеться тренінгова кампанія для жінок-лідерок, в якій візьмуть участь представниці не лише обласного центру, а й міст і районів.

 

Фото автора

comments powered by HyperComments
Top