Вы здесь
Главная > Общество > Депутати Сумщини взялися за захист добровольців

Депутати Сумщини взялися за захист добровольців

Депутати Сумщини взялися за захист добровольців

На найближчій сесії Сумської облради, яка відбудеться вже 15 липня, депутати планують звернутися до президента, парламенту та уряду з вимогою визнати добровольців антитерористичної операції учасниками бойових дій.

Українські добровольці АТО першими взяли до рук зброю та стали на захист державних кордонів. Попри це, добровольчі формування не включені до складу Збройних Сил, Нацгвардії та інших військових формувань і правоохоронних органів.

«Учасники найгарячіших військових баталій з окупантом в Україні залишились фактично поза законом та досі не визнані учасниками АТО. Вони та члени сімей загиблих добровольців не отримують соціальних гарантій, пільг та належної допомоги від держави. А найголовніше – ці герої позбавлені офіційного визнання як захисники України і змушені з цього питання звертатися до суду», — сказано у зверненні.

Серед добровольців, до речі, і багато наших земляків. Зокрема, загиблий Сергій Табала «Север» – учасник оборони Донецького аеропорту, наймолодший «кіборг», нагороджений посмертно орденом «Народний герой України» та визнаний почесним громадянином міста Суми.

Відтак, у своєму зверненні депутати Сумської обласної ради наполягають на внесенні змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у частині визнання учасниками бойових дій осіб, які у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

До речі, Кабмін, на своєму нещодавньому засіданні, запланував розробити процедуру, яка дозволить бійцям добровольчих батальйонів присвоїти статус учасника АТО. Але стосуватиметься лише тих бійців, які загинули або отримали поранення на Сході, не будучи у складі військових формувань ЗСУ.

comments powered by HyperComments
Top