Вы здесь
Главная > Политика > Сумчани взяли участь у Всеукраїнському селянському віче

Сумчани взяли участь у Всеукраїнському селянському віче

Сумчани взяли участь у Всеукраїнському селянському віче

Серед більш, ніж 10 тисяч учасників з усієї України, на заході були делегати від Сумщини – сільські голови, депутати місцевих рад, фермери, працівники соціальної сфери.

Відбулось віче під егідою «Батьківщини», тож його «родзинкою», звісно, став виступ лідерки біло-сердечних Юлії ТИМОШЕНКО. Перед тим, як презентувати стратегічну програму розвитку села, Тимошенко жорстко розкритикувала діючу владу, яка, за її словами, довела українців до повного зубожіння.

«Через падіння курсу гривні, підвищення тарифів, замороження пенсій та зарплат, збільшення податків родини залишилися без нічого. Основна проблема нашої економіки у тому, що люди не можуть нічого купити, — заявила лідерка «Батьківщини». – Скотилися до того, що сьогодні, якщо брати прийняті у світі стандарти харчування, українці просто голодують, маючи таку землю!

Вони не доїдають 36% м’яса, 43% овочів і фруктів, 45% молочних продуктів, 57% риби. Раціон українця – це сірий хліб, олія й картопля. Як можна виростити здорову націю у цих умовах? Це трагедія».

Всеукраїнське селянське віче 2016

В цій ситуації продаж землі, на переконання Тимошенко – неприпустимий крок, який призведе до непоправних наслідків.

«В Ізраїлі 95% землі належить державі, яка не збирається її продавати. У Канаді 90% землі перебуває у державній власності. У Франції 60% землі належить державі. Чому? Тому що це товар, який вже більше ніхто в світі не виробить», – сказала вона. Наголосивши при цьому, що держава має створити всі умови для розвитку сімейних фермерських господарств, які в багатьох країнах світу «підняли» АПК й економіку в цілому.

Всеукраїнське селянське віче 2016

Жорстко розкритикувала Тимошенко і методи, якими почасти проводиться реформа місцевого самоврядування. При цьому «Батьківщина» висуватиме своїх кандидатів на вибори в об’єднаних громадах, які відбудуться у грудні. «Якщо не можна вплинути на процес, треба його очолити», — вважає партійне керівництво.

САЛАТЕНКО: «Ми не можемо бути сторонніми спостерігачами»

По завершенню віче кореспондент media.sumy.ua поспілкувалась з кількома представниками Сумщини, поцікавившись їх враженнями від побаченого й почутого.

«Ми маємо чітко усвідомити, що об’єднання громад – потрібна справа, але на місцях вона реалізується далеко не кращими методами. І ми не можемо бути сторонніми спостерігачами, треба зробити в області все можливе, аби захистити інтереси людей у цьому процесі.

Всеукраїнське селянське віче 2016

Абсолютно погоджуюсь і з тим, що у сімейного фермерства – величезний потенціал, селян треба просто підтримати, забезпечити їх соціальними гарантіями. Не повинно бути так, що людина, яка працює на землі, є соціально незахищеною! І, звичайно, має бути мораторій на продаж землі, причому більше, ніж на рік» (Семен Салатенко, голова Сумської обласної ради).

«Я сам аграрій, дуже боляче сприймаю той факт, що кількість фермерських господарств в Україні скорочується, причому швидкими темпами. Людей просто виживають з їх землі. А якщо розпочнеться продаж нашого головного національного багатства, можна буде говорити, що Україну знищують, і війни для цього не треба» (Віктор ЛАДУХА, депутат облради).

«Часто зустрічаюсь з людьми на місцях, чую їх думку і абсолютно погоджуюсь – не можна об’єднувати громади такими варварськими методами. Спочатку треба зробити дороги, розбудувати соціальну сферу села. Поки ж плани діючої влади очевидні – знищити малі села, аби потім роздерибанити землю». (Катерина ПРИХОДЬКО, депутат облради).

comments powered by HyperComments
Top