Вы здесь
Главная > Досуг > Виставка у Сумах поєднала Україну з Ізраїлем

Виставка у Сумах поєднала Україну з Ізраїлем

У Конгрес-центрі СумДУ відкрилась виставка «Між війною і миром. Україна – Ізраїль».

«Впасти на землю і закрити голову руками» — таку пораду дають рятувальники тим, хто потрапив під обстріл чи в зону вибуху. Коли ізраїльські діти перебувають на канікулах за кордоном, вони падають на землю під час феєрверків. І так само закривають голову маленькі переселенці із зони АТО…

Дві країни поєднує спільний біль, спільне прагнення до незалежності, важкі випробування на межі життя і смерті. А ще — спільне прагнення миру.

Останнім часом дружба між Україною та Ізраїлем лише міцніє. Як це часто буває, швидше і ефективніше, ніж офіційна політика, наводить мости підтримки народна дипломатія, ізраїльські волонтери надають допомогу постраждалим з Донецької та Луганської областей.

І черговим кроком зміцнення стосунків між двома країнами стала виставка у Сумах, у відкритті якої взяли участь (за допомогою скайп-зв’язку) і представники ізраїльської громади.

На документально-художніх світлинах відомих фотомайстрів, представлених в експозиції – миттєвості київського Майдану, війни на Сході, арабо-ізраїльського конфлікту. І тут же поруч – освітлені сонцем та усмішками кадри з мирного життя, немов нагадування про його цінність і почасти скороминучість.

«Нам потрібно шукати миру, єдності, і це є запорукою Божого благословення. Ми молимося кожного дня, аби припинилися війни, конфлікти і на землі запанувала любов один до одного», — сказав під час відкриття заходу головний раввин Сумської області Ехіел ЛЕВІТАНСЬКИ.

Про важливість пошуку спільних цінностей, налагодження широких культурних і не лише культурних зв’язків між Україною та Ізраїлем говорили голова Сумського благодійного єврейського центру Хесед Хаім Єлизавета ШЕРСТЮК, відомий сумський фотомайстер Сергій МАЛЮК, керівник Конгрес-центру Сергій ХВОСТОВ, Сергій ТИХЕНКО (СумДУ). Справжнім подарунком для всіх присутніх став виступ вокальної студії «Авів».

Переглянути виставку можна до 28 жовтня, після чого експозиція вирушить в інші міста України.

Фото автора

comments powered by HyperComments
Top