Вы здесь
Главная > Политика > Вибори на Сумщині: адмінресурс «рулить»

Вибори на Сумщині: адмінресурс «рулить»

Вибори у тринадцяти об’єднаних територіальних громадах області вже на низькому старті. 18 грудня в ОТГ вперше оберуть голів і депутатів.

Сумська облдержадміністрація звітує, що область до виборів готова стовідсотково. Керівник апарату ОДА Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ заявив, що влада докладе всіх зусиль, аби не допустити ніяких фальсифікацій чи підкупу виборців.

Наразі уточнення списків виборців успішно завершено, 25 дільничних виборчих комісій вже надали свою інформацію. Моніторинг матеріально-технічного забезпечення також, за словами посадовців, не виявив особливих проблем.

Як повідомив заступник начальника управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Сумській області Андрій КЛИПА, у підрозділах ГУНП на місцях у цілодобовому режимі вже працюють оперативні штаби. Крім того, з 15 грудня весь особовий склад поліції на територіях, де будуть проходити вибори, переведено на посилений режим несення служби, тож кількість нарядів та оперативних групп збільшено.

ОПОРА: є адміністративний тиск

Втім, як повідомляє Громадянська мережа ОПОРА, написана чиновниками картина маслом не зовсім відповідає дійсності. Зокрема, на Сумщині виявлено адмінресурс. Напередодні виборів посадові особи використовують робочий час для агітаційної діяльності, а також порушують правила ведення агітації, здійснюючи її, наприклад, у школі.

Так, у приміщенні Нижньосироватської загальноосвітньої школи у робочий час відбулася зустріч жителів села Нижня Сироватка з головою Сумської РДА Геннадієм ДОРОШЕНКОМ, головою Сумської районної ради Вадимом АКПЄРОВИМ, головою Нижньосироватської сільської ради та кандидатом на голову Нижньосироватської ОТГ Вячеславом СУСПІЦИНИМ і місцевими депутатами.

Після річного звіту Вячеслава Суспіцина про свою діяльність на посаді сільського голови, голова РДА  Геннадій Дорошенко похвалив його за роботу, сказавши що він є найкращим сільським головою та ініціатором об’єднання громади. У спостерігача ОПОРИ є відповідний аудіозапис.

Такі дії мають ознаки порушення п. 3ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори», у якій зазначається, що «участь у передвиборній агітації забороняється у робочий час посадовим та службовим особам органів державної влади, органів місцевого самоврядування, крім випадків, коли відповідна посадова чи службова особа є кандидатом».

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 63 Закону України «Про освіту», об’єкти освіти, що фінансуються з бюджету, не підлягають використанню не за призначенням

Також, у вівторок, 13 грудня, у селі Северинівка Сумського району у приміщенні клубу відбулася зустріч аграріїв та місцевих жителів з головою Сумської ОДА Миколою КЛОЧКОМ,  Геннадієм Дорошенком, Вадимом Акпєровим, сільськими головами, серед яких були і кандидати на посаду голови Миколаївської сільської об’єднаної громади.

Геннадій Дорошенко, зокрема, запитував присутніх, за кого вони будуть голосувати, а Вадим Акпєров говорив, що краще голосувати за тих, хто був ініціатором створення громад на Сумщині. Це є порушенням п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори».

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. 212-10), здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів.

Крім того, виборча кампанія на Сумщині супроводжується поширенням кандидатами агітаційних матеріалів у місцях, де розміщення агітації заборонене, а також інформації у ЗМІ, що може бути розцінено як «джинса».

Як виявили спостерігачі ОПОРИ, у селі Бездрик Сумського району на електропорах були розклеєні агітаційні листівки кандидата в депутати Бездрицької об’єднаної територіальної громади по округу №5 від «Радикальної партії Олега Ляшка» Станіслава Сергійовича Кравченка.

Відповідно до ч. 4 cт. 56 Закону України «Про місцеві вибори» плакати, стенди, листівки та інші друковані агітаційні матеріали (крім матеріалів, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами) розміщуються лише у місцях, визначених і обладнаних місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування не пізніш як за 45 днів до дня голосування.

Фото: оporaua.org

comments powered by HyperComments
Top