Вы здесь
Главная > Общество > Личность > Вчителька із Червоного відсвяткувала 100-річний ювілей

Вчителька із Червоного відсвяткувала 100-річний ювілей

У родинному колі, серед своїх учнів, представників учительського колективу Червоненської загальноосвітньої школи відзначила свій 100- річний ювілей Ганна Ананіївна МІЩЕНКО.

Червоносільській школі вона віддала 30 років професійного життя, провівши перший урок у далекому воєнному 1943 році. До цього працювала у Краснопільському та Білопільському районах.

Коли працювала в Ульянівці Білопільського району, близько десяти учителів-чоловіків були призвані на військову службу, у том числі й чоловік Ганни Ананіївни Микола Петрович. Як виявилося пізніше, він пішов назавжди. На її долю дісталися усі випробування воєнного і повоєнного лихоліття.

Голодні, у батьківських обносках, з обпаленими війною душами, часто сироти й напівсироти, дехто значно старший за однокласників – саме таких дітей довелося навчати, відігрівати теплом душі, повертаючи у маленькі серця віру в добро, надію на щасливе життя.

Нерідко доводилося допомагати й матеріально – кому купити рукавички, кому бурки з калошами, когось підгодувати. Застиглі від горя й болю серця відгукувалися на виключну людяність, щиру доброту, відтавали, зберігаючи на все життя часточку тепла душі цієї людини, щоб потім примножити його й повернути улюбленій учительці сторицею.

Серед вітань до свята зворушливо звучали вірші, надіслані із Санкт-Петербургу від учня, якого вона за кучеряву голівку лагідно називала Пушком, а його однокласники, 1947 року народження, згадували, як вони пишалися тим, що у них найкрасивіша учителька.

Незважаючи на поважний вік, вони знову зібралися, щоб привітати її. До них приєднувалися випускники багатьох поколінь, які щиро дякували Ганні Ананіївні за світлу пам’ять про школу, як особливий період життя.

Попри всі тяжкі випробування на життєвому шляху, вчителька зберегла світлий розум, гарну пам’ять, приязнь до людей, любов до пісень, які заспівала для своїх гостей.

Сьогодні родинним теплом зігрівають Ганну Ананіївну її невістка Ніна Миколаївна МІЩЕНКО, також учителька Червоненської школи, пенсіонерка, онука Неоніла, фельдшер за освітою, онук Микола, офіцер СБУ та троє правнуків.

100-річний ювілей Міщенко Ганни Ананіївни відзначили й учнівський та педагогічний колективи Червоненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. На святковому заході «Такі тяжкі і такі щасливі роки» шанували вони найстарішу улюблену учительку багатьох поколінь червоненців. З вітаннями й спогадами виступили її учні, колеги, представники громадськості.

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top