Вы здесь
Главная > Новости > У День Свободи Сєвєр став Героєм України

У День Свободи Сєвєр став Героєм України

У День Гідності та Свободи сумчанину Сергію ТАБАЛІ було присвоєно звання Герой України (посмертно).

«За особисту мужність, героїчне відстоювання прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності та у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, постановляю: присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Табалі Сергію Олександровичу (посмертно)»,  — зазначено в Указі, підписаному Президентом України Петром ПОРОШЕНКОМ.

Сергій Табала, якого друзі називали Сєвєром – наймолодший захисник Донецького аеропорту. Йому було всього лише 18 років, коли трагічно загинув у бою, 6 листопада 2014 року від артилерійського снаряду. Боєць 5-го батальйону Добровольчого Українського корпусу «Правий сектор», він говорив: «Шкода, що за Україну я можу померти лише один раз».

Із рідних у Сергія залишились бабуся й мама. Похований він на Алеї Слави, поруч з іншими загиблими в зоні АТО. Є почесним громадянином Сум (це звання також отримав посмертно), його іменем названа колишня вулиця Паризької Комуни. Фотографія Сергія Табали у аеропорту Донецька стала образом для створення пам’ятника українським добровольцям, встановленому у селі Святопетрівське, Київської області.

«Ненавиджу війну за розлуку із рідними і любими та за те, що забирає гідних», — писав сам юнак у своєму щоденнику…

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top