Ціни на комуналку «кусаються»? Тільки не в Липовій Долині

У Липоводолинському районі на Сумщині навчилися бути енергонезалежними.

Зміни тут почалися ще у 2008-му році, коли район долучився до участі у проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Відтоді, за фінансової підтримки партнерів, тут реалізували двадцять громадських ініціатив, дві з яких планується завершити до вересня цього року.

Однією з найактивніших стала громадська організація «Липівка». Завдяки спільним зусиллям її учасників у селищі, зокрема, провели водогін. А в 2014-му році, коли по всій Україні гостро постало питання енергоощадності, громада вирішила розпочати проект ефективного використання ресурсів у соціальних закладах.

У дитсадку «Берізка» виховується 120 дітей. За словами завідуючої Тетяни ПЕРМЯКОВОЇ, завдяки проекту проведено часткову реконструкцію системи опалення, біля дошкільного закладу встановлено автономне вуличне освітлення, а на даху – сонячний колектор для підігріву води. «Все це дозволяє економити близько 60 відсотків коштів за спожиті енергоносії», — говорить Тетяна Пермякова.

«Такі ж економні прилади були встановлені і в селі Семенівка Липоводолинського району, — говорить координатор «Місцевого розвитку, орієнтованого на громаду» Тамара ХАРЧЕНКО. – Це гарний приклад для інших громад, соціальних закладів району та області. Підтримку отримали ті, хто має ініціативу, вміє думати не лише свої, а й спільні інтереси та наполегливо втілювати задуми у життя».

Фото автора.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top