Вы здесь
Главная > Общество > Сумський прес-клуб: з новим головою та новими планами

Сумський прес-клуб: з новим головою та новими планами

Сумський прес-клуб: з новим головою та новими планами

Громадська організація «Сумський прес-клуб» провела звітно-виборні збори. Не обійшлося без сюрпризів.

Ось уже майже п’ятнадцять років поспіль Сумський прес-клуб залишається найавторитетнішим в області майданчиком для дискусій на різноманітні теми. Він відкритий для всіх, незважаючи на ті чи інші переконання.

При цьому політики й чиновники навіть найвищого рангу тут лише гості, на яких почасти чекають гострі, «незручні» запитання, адже справжніми господарями цього майданчику є саме журналісти.

Попри економічні труднощі, прес-клуб, будучи неприбутковою організацією, яка потребує підтримки, продовжує розвиватися. У першу чергу — завдяки невеликій команді ентузіастів, які розбудову інформаційного простору та громадянського суспільства Сумщини незмінно вважають цінністю та пріоритетом.

Багато заходів, зокрема, щодо підтримки учасників АТО, волонтерського руху тощо, мають соціальну спрямованість, всі витрати при їх проведенні прес-клубівці беруть на себе.

Про діяльність прес-клубу за останні два роки прозвітувала його голова, Заслужений журналіст України Алла ФЕДОРИНА. Отже, за цей час було проведено близько трьохсот заходів, серед яких не лише засідання, у тому числі виїзні, а й «круглі столи», різноманітні презентації, семінари й тренінги.

Прес-клуб є учасником проектів «Моніторинг публікацій у регіональних друкованих ЗМІ для оцінки дотримання стандартів журналістики» Інституту демократії імені Пилипа Орлика та «Моніторинг регіональних теленовин для оцінки дотримання стандартів журналістики», що здійснювався «Телекритикою».

Він активно співпрацює з різними регіональними прес-клубами України. Завдяки цьому було проведено низку прес-турів, зокрема, у рамках проекту «Реформи – шлях до успіху» (спільно з Харківським та Полтавським прес-клубами), «Прес-клуби об’єднують Україну» (разом із Тернопільським і Херсонським прес-клубом) та багато інших. До речі, учасником цих проектів був і media.sumy.ua.

Значний внесок прес-клубівців та особисто Алли Федорини у проведенні обласного та всеукраїнського турнірів юних журналістів, загалом навчанні талановитої учнівської та студентської молоді. Також прес-клубівці об’єднують громадськість навколо доброчинних акцій, серед яких, зокрема, збір книжок для сільських бібліотек. І, звичайно, справжнім подарунком для всіх журналістів і не лише журналістів став сайт прес-клубу Media-коло, який з’явився минулого року.

Пост здав — пост прийняв

Алла Федорина є незмінним керівником Сумського прес-клубу від початку його заснування і, власне кажучи, своїм авторитетом на Сумщині та загалом в Україні він значною мірою завдячує саме їй. І ось несподівано для багатьох на звітно-виборних зборах Алла сама підняла питання своєї «відставки», пояснивши це бажанням зосередитись на проектах мережі прес-клубів по всій Україні.

Відтак, подякувавши Аллі Федорині за роботу, величезний внесок у розвиток журналістики та громадянського суспільства, учасники зборів обрали нового голову. Ним став відомий журналіст та авторитетний медіа-експерт Олексій ЗАХАРЧЕНКО. За його кандидатуру присутні проголосували одноголосно. Крім того, на зборах обрали і членів правління прес-клубу, до складу якого увійшли знані журналісти та громадські діячі.

Фото автора

comments powered by HyperComments
Top