Вы здесь
Главная > Общество > ЖЕКи нині не в пошані: сумчани почали створювати ОСББ

ЖЕКи нині не в пошані: сумчани почали створювати ОСББ

Хоч невеликими темпами і з великою пересторогою, але мешканці обласного центру відмовляються від послуг житлово-експлуатаційних контор і беруть на себе відповідальність за власне житло.

Сьогодні, 29 червня, на сесії Сумської міської ради депутати відправили у вільне плаванняще 4 будинки. Стати самостійними виявили бажання мешканці багатоквартирних будинків по вулицях Привокзальна, 35А, Праці,2, Некрасова, 4, та Прокоф’єва, 30. Ініціативу містян підтримало 30 обранців.

Наразі, за інформацією Департаменту інфраструктури Сумської міської ради, в місті налічується більше 130 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Суттєва частина з них, це власники квартир в новобудовах, які мають новісінькі комунікаційні мережі. Натомість мешканці квартир в сумських «хрущовках» та стареньких багатоповерхівок переймаються зношеністю, в першу чергу, тепло- та водомереж, які в більшості випадків в передаварійному стані.Тож ставлять перед владою міста питання руба.

«Як можна створювати ОСББ, коли у нас все виходить із ладу?, — обурюється Олена Марченко. – У нас почав просідати будинок. Є тріщини по стінам. Звідки у нас такі гроші на ремонт? А це немалі кошти. Ми вже за свої «кровні» встановили прилади обліку тепла, змінили труби в підвалах. Паралельно сплачуємо всі комунальні. Ніхто нічого компенсувати нам не збирається. Це все влетіло нам у копієчку. Міська влада разом із ЖЕКами, які з нас беруть гроші, повинна привести до ладу наш будинок, тоді зможемо говорити і про створення ОСББ. А так все виглядає, що місто хоче на наші плечі перекинути свої проблеми».

Нагадаємо, що створити будинкові об’єднання співвласників українці мали до 1 липня цього року та через надто повільний процес уряд подовжив термін ще на рік.

comments powered by HyperComments
Top