Вы здесь
Главная > Реформы > Спасибі американському народу: у Сумському районі оновилася школа

Спасибі американському народу: у Сумському районі оновилася школа

Пілот-24

Школа з Великої Чернеччини, єдина на Сумщині, стала учасницею проекту «Пілот-24», що фінансується урядом США.

Таких шкіл було відібрано по всій Україні 24, по кожній на область. Займалась цим проектом колишня чільниця Мінфіну Наталія ЯРЕСЬКО, яка й після відставки продовжила ним опікуватись. Донори проекту, метою якого є покращення якості освіти дітей із сільської місцевості — уряд США, Western NIS Enterprise Fund, а також компанія «Майкрософт Україна».

Відбором освітніх закладів займалось Міністерство фінансів України спільно з Міністерством освіти і науки. Великочернеччинська спеціалізована школа I-III ступенів на Сумщині перемогла невипадково – факторами успіху стали необхідна мінімальна кількість учнів, а саме 360, висококваліфікований педагогічний колектив, непогана матеріальна база і, звичайно, рівень підготовки школярів.

Як розповіла media.sumy.ua директор школи Тетяна ГУР’ЯНОВА, від початку проекту, а це серпень минулого року, навчальний заклад суттєво оновився. У школі поміняли вікна, було обладнано сучасний комп’ютерний клас, кабінети біології, фізики та хімії, а також спортивну залу. Вчителі англійської мови змогли підвищити свою кваліфікацію у Києві.

Крім того, були замінені вхідні двері, капітально відремонтовано внутрішні санвузли. За вимогами проекту, для потреб людей з інвалідністю на вході встановили пандус, зробили окремий санвузол.

Місяць тому до школи приїздили донори, зокрема, директор регіонального представництва проекту для України, Білорусі та Молдови Девід ХЕТЧ. Побаченим гості залишились задоволеними – кошти, за їх словами, вирачені ефективно. Встигли навіть поспілкуватися із старшокласниками, аби дізнатись потреби сучасної української молоді.

За словами Тетяни Гур’янової, час дії проекту вже завершується. Далі донори відберуть всього лише три школи, з якими продовжать співпрацю. Жителі Великої Чернеччини сподіваються, що їх навчальний заклад буде у трійці «щасливчиків».

Фото автора та з ФБ-сторінки школи

comments powered by HyperComments
Top