Вы здесь
Главная > Общество > Чи допоможуть на Сумщині хворим на СНІД?

Чи допоможуть на Сумщині хворим на СНІД?

СНІД

У Сумській області зареєстровано 1293 ВІЛ-позитивних людей. Життєво необхідну антиретровірусну терапію, яка зменшує концентрацію вірусу в організмі людини і дає їй можливість довго та повноцінно жити, отримує лише половина. Серед них 32 пацієнти — діти.

-Сьогодні ВІЛ- інфекція — не вирок, люди з цим вірусом живуть так само довго й добре, як інші. Звісно, за умови, якщо вони вчасно розпочнуть лікування, — переконував на прес-конференції головний лікар Сумського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Володимир Бутенко. — Вчені довели: чим раніше почати АРТ, тим вищі шанси у ВІЛ-позитивної людини вижити.

Для того, аби взяти під контроль ВІЛ-інфекцію, варто проходити обстеження. Як повідомила завідуюча відділенням «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої лікарні імені Святої Зінаїди Владлена Концевич, сьогодні молодь Сум почала більше приділяти уваги своєму здоров’ю. У 2015 році на базі «Клініки, дружньої до молоді» тест на ВІЛ пройшли 127 молодих людей, а вже з початку цього року — 70. «Це в рази перевищує показники попередніх років, що говорить про обізнаність молоді та про розуміння проблеми», — наголошує медик.

Головна необхідність масштабного охоплення хворих АРТ – це можливість зупинити епідемію ВІЛ/СНІД в Україні. За словами, голови правління Сумського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» Ольги Беленецької, у разі проходження лікування, кров людини, яка має позитивний статус, на 100% безпечна для інших людей. Тож держава зобов’язана забезпечити хворих необхідними медикаментами. «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ уже направила до Кабінету міністрів України та Міністерства охорони здоров’я лист із вимогою, аби у цьому році лікуванням забезпечили усіх без винятку пацієнтів з ВІЛ. Адже тільки 100% лікування зупинить цю епідемію в Україні і тільки 100% лікування зробить кров ВІЛ-позитивних пацієнтів безпечною», — наголосила вона.

В Україні кількість ВІЛ-позитивних людей сягає 230 000 осіб. І це лише верхівка айсбергу. Реально їх значно більше. Головним чином через те, що не всі хворі здогадуються про свій позитивний статус. Лікування отримує  лише незначний відсоток від тих, хто до нього готовий — чверть всіх ВІЛ-інфікованих в Україні. 43 353 пацієнти лікуються за кошти державного бюджету і ще 19 496 за кошти Глобального фонду. За майже 30 років епідемії в Україні від СНІДу померло 39 085 людей. Усі ці люди могли б жити і до сьогодні, якби вчасно пройшли обстеження на ВІЛ та розпочали необхідне лікування.

comments powered by HyperComments
Top