Вы здесь
Главная > Общество > Смертельний вибух на Сумщині: факти і версії

Смертельний вибух на Сумщині: факти і версії

На підприємстві ДК «Укроборонпром» у Кролевецькому районі під час утилізації бойових частин ракети Х-27 «земля-повітря» стався вибух, через який на місці події загинуло троє людей.

Трагедія сталася 28 липня о 17.05 на території випробувальної станції №2 Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів ДК «Укроборонпром». Під час розвантаження боєприпасів із автотранспорту безпосередньо на площадці для утилізації відбулась неконтрольована детонація і вибух однієї з бойових частин.

Загиблі – два випробувача та представник НАТО. За  дорученням Президента  України їх сім’ям буде надано допомогу. Ще двоє людей отримали тяжкі травми і нині перебувають у лікарнях Сум і Шостки. Їх стан лікарі оцінюють як задовільний.

Як повідомила заступник прокурора Сумської області Тетяна МИРОНЕНКО, яка прибула на місце події, представником НАТО є громадянин України. На випробувальній станції він був, виконуючи завдання спеціальної спільної програми з НАТО, спрямованої на підтримку України в утилізації боєприпасів.

Наразі за фактом порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах розпочато кримінальне провадження, процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Сумського гарнізону. Хід слідства на контролі Генеральної прокуратури України.

Нині проводяться необхідні слідчі дії, експертизи. Трупи загиблих направлені до Глухівського відділення облбюро СМЕ для проведення судово-медичної експертизи.

Займається цією справою і спеціальна комісія «Укроборонпрому». За результатами розслідування визначено три ймовірні причини вибуху: самодетонація снаряду через зміну хімічних властивостей речовини протягом його зберігання; наявність стороннього вибухонебезпечного предмету, який спрацював у момент проведення підготовчих робіт, а також порушення правил безпеки під час виконання робіт працівниками.

Роботи з утилізації боєприпасів проводили в рамках тристороннього договору між державним підприємством «Укроборонсервіс»,  NSPA (Агентство НАТО з технічного обслуговування і постачання) та Міністерством оборони України.

Науково-дослідний інститут хімічних продуктів проводить такі роботи з 1996 роки, а з 2013 року співпрацює з Агентством НАТО. За останні три роки підприємство утилізувало біля 5 тисяч тон боєприпасів.

За інформацією прес-служби «Укроборонпрому», боєприпаси, що й досі зберігаються на складах, вичерпують строк своєї придатності. Можливо, трагедія, яка сталася на Сумщині, змусить владу звернути увагу на цю проблему.

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top