Вы здесь
Главная > Общество > За смерть дівчинки під колесам тролейбусу відповідатиме троє людей

За смерть дівчинки під колесам тролейбусу відповідатиме троє людей

Сумська місцева прокуратура повідомила про підозру двом працівникам КП «Електроавтотранс» і одному співробітнику Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради.

До відповідальності притягнуть водія та начальника служби руху комунального підприємства. Першого за порушення правил безпеки дорожнього руху.В ході слідства з’ясувалося, що водій керував технічно справнимтролейбусом. Та при посадці пасажирів він знехтував правилами дорожнього руху, мірами безпеки тарозпочав рух транспорту з неповністю зачиненимидверима. Через це в тролейбусі спрацювала «функція реверсу», при якій двері автоматично відкрилися й дівчина випала з транспорту.

Іншому комунальнику інкримінують підроблення службових документів. За висновками місцевої прокуратури начальник служби руху «Електроавтотрансу», без проекту, погодженого з органами Державної автомобільної інспекції,вніс зупинку ТРЦ «Лавина» до паспорту тролейбусного маршруту № 5. Підозрюваний достовірно знав, що вона не облаштована та не введена в дію, а отже не відповідає вимогам чинного законодавства.

Третьою особою, яка відповідатиме за смертельне ДТП — начальник технічного відділу УКБ СМР. Його підозрюють у порушенні правил, норм і стандартів безпеки дорожнього руху. Згідно даних прокуратури, службова особа, будучи відповідальною за якісне утримання автомобільних доріг, не повідомила КП «Шляхрембуд» та керівника УКБ про необхідність внесення зупинки поблизу ТРЦ «Лавина» у перелік об’єктів, що потребують прибирання та очищення від снігу. Через зимовізаметина проїзній частині та за її межами був сформований сніговий вал висотою 0,7 м та шириною 1 м. Згідно висновку судової дорожньо-технічної експертизи, під колеса тролейбусадівчинка могла потрапити лише за умови наявності перешкоди, розташованої між правим габаритом тролейбуса та місцем падіння.Крім того, начальником технічного відділу УКБ, не було перевірено законність зупинки громадського транспорту та її належного облаштування.

Трагедія, що сталася через халатність одних і бездіяльність інших осіб, забрала життя юної дівчини. Але навіть це не змусило посадових осіб міської ради вжити заходів для безпеки перевезеньсумчан громадським транспортом.Досудовим розслідуванням встановлено, що питання законності розміщення та облаштування зупинок службовими особами й надалі ігноруються. Зокрема дорожній знак «зупинка» навпроти ТРЦ «Лавина», який був встановлений безпідставно та всупереч правил, й досі не демонтований. Загалом же лише 8 зупинок із загальної кількості перебувають на балансі міськради. І жодна з них немаєвідповідного проекту. Хоч це і передбачено законодавством.

Прокуратура вже направила міській владі лист з вимогою усунити всі недоліки та прийняти зупинки громадського транспорту в обласному центрі на баланс. Також прокуратура скерувала лист до Сумської обласної державної адміністрації, у якому сповіщає про неналежне виконання службовими особами Сумської міської ради та її комунальних підприємств своїх посадових обов’язків, внаслідок чого сталась дорожньо-транспортна пригода, яка призвела до загибелі неповнолітньої дівчини.

comments powered by HyperComments
Top