Вы здесь
Главная > Общество > Скандал у Глухові: потяг єднання і храм розбрату

Скандал у Глухові: потяг єднання і храм розбрату

Скандал у Глухові: потяг єднання і храм розбрату

У Глухові на Сумщині цими вихідними розгорівся конфлікт на міжконфесійному грунті. Події навколо Миколаївського храму УПЦ МП неприємно вразили учасників «Потягу єднання «Труханівська Січ».

«Потяг єднання» об’єднав молодь з різних областей України, всього близько трьохсот чоловік. Мета учасників акції, серед яких громадські активісти, волонтери, студенти – налагодження діалогу з ровесниками та представниками органів влади по всій країні. Тож цими вихідними вони завітали на Сумщину.

Як повідомила газета «Неделя», у рамках відвідин Глухова учасників «Труханівської Січі» керівництво міської ради запросило до Миколаївської церкви. Храм виявився зачиненим (попередньої домовленості про його відвідини не було). І тут, за словами старости Миколаївського храму Сергія САВЧЕНКА, «нагнітати» ситуацію стали мер міста Мішель ТЕРЕЩЕНКО та його дружина Олена ЄСКІНА-ТЕРЕЩЕНКО.

Були навіть спроби зірвати замок, зрештою гості викликали поліцію. Згодом, коли на місце події приїхав єпископ Конотопський і Глухівський Роман, храм таки відчинили.

«Ми не хочемо ніяких провокацій та стресів. Глухів – спокійне місто. Я не розумію одного, чому влада не звернулася до нас завчасно із проханням відкрити Миколаївський храм. Адже ніхто не знав про гостей. Уранці службу відслужили і храм закрили без усілякого умислу. Ми завжди дозволяли зайти до церкви на екскурсію, адже це історична пам’ятка національного значення, а в Глухові завжди багато тургруп», – сказав єпископ Роман.

Проте прихожан УПЦ МП обурило, що відвіданням церкви справа не обмежилась і представники Київського патріархату тут справили службу.

Сама ж Олена Єскіна-Терещенко також прокоментувала ситуацію на своїй сторінці у facebook. «У неділю церква має бути відкрита, не кажучи про те, що вона є пам’яткою національного значення… Київському Патріархату у сумісне почергове користування жодну церкву надавати відмовляються, крім того, влаштовують різноманітні провокації проти першого.

Але статтю Конституції, яка гарантує свободу віросповідань і забезпечення рівних умов, ніхто не відміняв. Як повідомили представники громади Московського Патріархату — всі церкви у Глухові знаходяться в їх власності. Міська рада щодо цього не була в курсі, а міському голові доповідали, що церкви знаходяться лише у користуванні, оскільки мають статус пам’яток», — написала Олена.

Днями стало відомо, що громада Миколаївського храму написала скаргу до Міністерства культури та в обласну поліцію на міського голову Мішеля Терещенка за те, що він буцімто вимагав від настоятеля храму забезпечити відправлення в храмі релігійного обряду представниками іншої конфесії.

«Цієї ситуації цілком можна було б уникнути, — вважає головний спеціаліст управління інформаційного департаменту та комунікацій з громадськістю Сумської облдержадміністрації Олексій УСЕНКО. – На мою думку, міська влада мала завчасно домовитись про відвідання Миколаївської церкви учасниками «Потягу єднання». Або, вже якщо виникла проблема, піти до іншої.

Разом з тим, якої б конфесії не була людина – вона має право відвідати храм, який повинен бути відчиненим для всіх. Справді, у Глухові переважна більшість церков УПЦ МП, так склалося. Але якихось серйозних конфліктів на релігійному грунті досі не спостерігалося».

Чим завершиться глухівський скандал – невідомо. Але одне очевидно – на формування туристичної привабливості міста цей випадок навряд чи вплинув позитивно…

comments powered by HyperComments
Top