Вы здесь
Главная > Новости > Семен САЛАТЕНКО: «Газета «Сумщина» — больова точка»

Семен САЛАТЕНКО: «Газета «Сумщина» — больова точка»

Обласна газета «Сумщина», яку продовжує лихоманити навіть після того, як весь, уже колишній колектив видання звільнився з роботи, може знову отримати бюджетні кошти.

Ситуація навколо реформування комунальної преси в області досі залишається неспокійною. «Робота йде з напругою, зламано немало списів», — зауважив сьогодні під час наради голова Сумської облради Семен Салатенко.

Больовими точками в області, як повідомляє сайт обласної ради, він назвав Глухів, Тростянецький район, Шостку, де працівники редакцій конфліктують із органами влади, які є їх співзасновниками. А ще, досить несподівано – газету «Сумщина».

Нагадаємо, колектив видання ще наприкінці минулого року публічно виступив проти призначеного на посаду головного редактора у жовтні 2015-го Сергія МОШІ. Журналісти та інші працівники, права яких грубо порушувались, звернулись за захистом до співзасновників, облради та облдержадміністрації, а на профспілкових зборах Моші було висловлено недовіру.

нарада

Фінальну точку у конфлікті було поставлено 25 березня, на сесії обласної ради. Після звіту головреда, який депутати і особисто Семен Салатенко гостро розкритикували, на голосування було поставлено два питання – про визнання його задовільним і незадовільним. Необхідної кількості голосів за ці рішення, як і загалом за звільнення Моші, не набралося. Тож представники колективу поклали заяви на звільнення просто на стіл голови облради.

Дивно, що після того, як головний редактор отримав необмежену владу і повністю оновив колектив, «Сумщину» продовжує лихоманити. З роботи звільняються вже нові, здавалось би, цілком «лояльні» до Моші працівники, продовжується судова тяганина, накопичуються фінансові проблеми, а головне – страждають читачі.

Передплативши газету, яка виходила на 16 шпальтах, тепер вони отримують її вже на 8-ми. Звичайно, люди у цій ситуації справедливо обурені. Про якість матеріалів у ситуації, коли редакція з творчого колективу перетворилася практично на адміністративний апарат, говорити зайве.

Не виключено, що для порятунку газети обласна рада вже вдруге надасть фінансову підтримку з бюджету. Принаймні, під час наради Семен Салатенко доручив вивчити досвід Львівщини, де комунальним ЗМІ, які вирішили реформуватись на першому етапі, було виділено 400 тисяч гривень.

Зазначимо, що до того, як Сергій Моша очолив редакцію, «Сумщина» не отримувала на свою підтримку бюджетних коштів. Оплата йшла лише за висвітлення діяльності органів влади. Вперше за багато років 300 тисяч гривень дали саме новому редактору. Наскільки ефективно вони були витрачені – тут уже, як то кажуть, без коментарів.

Фото: sorada.gov.ua

comments powered by HyperComments
Top