Вы здесь
Главная > Реформы > Селяни з Лебединського району не дали перетворити своє село на пустелю

Селяни з Лебединського району не дали перетворити своє село на пустелю

Селяни з Лебединського району не дали перетворити своє село на пустелю

Об’єднавшись, громада Сіробабиного Голубівської сільської ради змогла збудувати водогін.

«Ще кілька років тому ми мали величезні проблеми з водою, — розповідає Ніна НАУМЕНКО, яка працює у Сіробабиному медичною сестрою. – У колодязях вода практично зникала, її не вистачало. Люди мусили ходити за нею на великі відстані, привозити її, набирати дощову – як лише не викручувались. Уявіть лише, як ми жили, коли треба і приготувати їжу на сім’ю, і випрати речі… На щастя, тепер вода є у кожному дворі, причому високої якості!»

Як же вдалося жителям невеличкого, на 43 двори села вирішити цю наболілу проблему, та ще й в економічно складні часи? Як розповів голова громадської організації «Сіробабинське джерело-2015» Віталій ШИНКАРЕНКО, факторами успіху стали самоорганізація людей та підтримка спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Відтак, у 2015-му селяни створили громадську організацію та розпочали будівництво водогону, що забезпечив би якісною водою не лише всіх жителів села, а й дачників, яких Сіробабине, розташоване за тридцять кілометрів від Сум, незмінно приваблює чудовою природою.

Перші кроки — перевірка діяльності артезіанської свердловини та встановлення лічильника обліку споживання електроенергії. Роботи з будівництва виконувалися досить оперативно – з липня до вересня 2015 року. Паралельно до основної гілки водогону підключались індивідуальні господарства.

Тепер вода є практично у кожній хаті. Ми завітали у гості до 90-річної Пелагеї Семенівни, яка живе у Сіробабиному все своє життя. Пережила бабуся і голодомор, і війну, та попри все, зберегла оптимізм і цікавість до всього, що відбувається навколо. Тепер, у літні роки тішиться тим, що у хаті є вода та залюбки порається по господарству.

Як і інші мікропроекти за підтримки ЄС/ПРООН, водогін у Сіробабиному будувався на основі співфінансування. Відомо ж – якщо люди вкладають у справу власні зусилля і кошти, ставляться до зробленого по-господарському.

Відтак, загальна вартість ініціативи склала близько 390 тисяч гривень. З них близько 206 тисяч надійшло від проекту, 112 тисяч – від Голубівської сільради, 40 тисяч – від СТОВ імені ШЕВЧЕНКА та 31 тисяча – це власні кошти громади. Ось уже два роки водогін працює «як годинник», додаткові кошти на ремонтні роботи не знадобилися.

Як розповіла координатор проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Тамара ХАРЧЕНКО, на Сумщині проект діє з 2008 року, його третя фаза триватиме до вересня 2017 року. Завдяки фінансовій підтримці близько 100 тисяч жителів області покращили умови свого життя. У рамках проекту вдалось відновити роботу шкіл, дитячих садків, медичних закладів, провести вуличне освітлення та реалізувати багато інших ініціатив.

Фото автора

comments powered by HyperComments
Top