Вы здесь
Главная > Реформы > Селяни Сумщини стали марафонцями

Селяни Сумщини стали марафонцями

В області, де наразі є лише одна об’єднана громада, а процес децентралізації часом просувається за принципом «крок вперед – два назад», стартував «Децентралізаційний марафон».

Ця акція,започаткована Асоціацією міст України, охопить всі регіони. До кінця грудня у територіальних громадах відбудеться близько тисячі виїзних заходів, на яких фахівці розповідатимуть людям про переваги об’єднання, а також надаватимуть практичні консультації та допомагатимуть готувати необхідні документи.

На сьогодні в Україні створено понад 170 об’єднаних громад. На Сумщині лише одна – Березівська громада у Глухівському районі. До її складу увійшло вісім сільських рад із загальною чисельністю населення 5,8 тисяч осіб та сумарним бюджетом 7,1 мільйони гривень. Після об’єднання бюджет громади збільшився майже втричі до 22-х мільйонів гривень, у тому числі практично вдвічі зросли власні доходи.

Крім цього Березівська громада отримала 30 мільйонів гривень державної та міжнародної допомоги на розвиток власної інфраструктури, розбудову соціальної сфери, створення нових робочих місць.

Надія Артеменко
Надія Артеменко

«Звичайно, у нас є проблеми. Скажімо, землею, яка знаходиться на території громади, розпоряджається райдержадміністрація. Також не можемо поки що знайти лікаря. Але, попри все, ми розвиваємось, створили свої виконавчі органи, за півроку не використали ще жодної копійки державних коштів, власного фінансового ресурсу цілком вистачає», — зазначила голова Березівської громади Надія АРТЕМЕНКО.

За її словами, у планах – створення невеликого підприємства з переробки молока, розвиток сільськогосподарських кооперативів, два з яких відкрилися ще у квітні.

Активно бере громада участь і в написанні проектів для отримання фінансової підтримки від міжнародних організацій. Децентралізація змінює мислення людей, вони починають відчувати себе реальними господарями своєї території. «А ще один з міфів – мовляв, після об’єднання малі села «помирають». То якраз навпаки, вони починають розвиватися», — підкреслила Надія Артеменко.

Як повідомив т.в.о. голови Сумської облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО, на сьогодні активно триває процес щодо створення Дружбівської громади у Ямпільському районі, Зноб-Новгородської – у Середино-Будському, Червоненської та Шалигінської – у Глухівському, Чернечо-Слобідської та Буринської – у Буринському районі. Не виключено, що одна об’єднана громада буде створена на базі всього Шосткинського району.

comments powered by HyperComments
Top