Вы здесь
Главная > Политика > На Форумі самоврядування Семен Салатенко посварився з «батьком» децентралізації

На Форумі самоврядування Семен Салатенко посварився з «батьком» децентралізації

Форум місцевого самоврядування

У Сумах вперше відбувся Форум місцевого самоврядування. Питання про запровадження посад префектів посварило голову Сумської облради Семена САЛАТЕНКА та директора Інституту розвитку територій Юрія ГАНУЩАКА, якого часто називають «батьком» децентралізації.

Нагадаємо, реформа децентралізації влади передбачає запровадження посад префектів, яких призначатиме президент замість нині діючих голів держадміністрацій.

На переконання Юрія Ганущака, префект має бути аполітичною фігурою і основне його завдання – захищати інтереси держави, контролюючи діяльність силових структур та органів місцевого самоврядування з точки зору дотримання ними законності.

Під час виступу київського гостя його перебив Семен Салатенко. «Депутати й голова облради обрані людьми. І ось їх рішення одноосібно зупинятиме клерк, якого звуть «ніхто», ім’я йому «никак», — сказав Салатенко.

«Префект – не клерк, а представник держави, і президента, і уряду, — миттєво відреагував Ганущак. – І державний контроль має бути. Ось не так давно, у квітні, п’ять областей звернулися до Кабміну з вимогою про розподіл повноважень. Російські сайти тут же дали публікацію під заголовком «Регіони вимагають автономії».

Позаяк спроби перебити його тривали далі, зрештою Ганущак різко пообіцяв «встати і поїхати», після чого розмова перейшла у більш-менш спокійне русло.

«Область відстала у темпі реформування (наразі на Сумщині створено лише одну об’єднану громаду у Глухівському районі – від ред.)…Голова облради, наскільки я розумію, мав на меті «заклеймити організаторів геноциду села», але не вийшло та й делегації з ближніх областей розбили картинку «повного краху реформаторів». А от федералістичні настрої відчуваються і вміло підігріваються», — написав Юрій Ганущак після завершення заходу на своїй сторінці у facebook.

До речі, роздратованість голови облради питанням префектів легко пояснити. На сьогодні президентську вертикаль в області представляє голова Сумської облдержадміністрації Микола КЛОЧКО, з яким у Семена Салатенка тривалий гострий конфлікт, що давно вийшов із стін адміністративної будівлі обласної влади та набув розголосу далеко за межами Сумщини.

фото: sorada.gov.ua

comments powered by HyperComments
Top