Вы здесь
Главная > Новости > Щоб зробити вітчизняні дороги «цивілізованими» Україні знадобиться щонайменше 100 років

Щоб зробити вітчизняні дороги «цивілізованими» Україні знадобиться щонайменше 100 років

ремонт автодорог в Сумах

При нинішньому фінансуванні державою ремонту доріг українським автолюбителям ще довго доведеться кататися вітчизняним «ямковим» покриттям, наче на американських гірках. «У 2016 року Укравтодор із 170 тисяч кілометрів доріг планує відремонтувати всього лише 1,7 тисяч кілометрів, — говорить начальник служби автомобільних доріг в Сумській області  Іван Романюк.- Як бачимо це всього лише 1 %. Словом, нам на все це знадобиться щонайменше століття».

Ситуація із дорогами на Сумщині дуже напружена. Більше 90% їх в області потребують серйозних ремонтних робіт.  За словами Івана Романюка, із 7200 км обласних доріг нормативам, приміром, за критерієм рівності покриття, відповідають всього лише 300 кілометрів. Крім того, капітального ремонту в області потребують  мости — з 503 споруд тільки 150 відповідають нормативним значенням. Решта потребує реконструкції.

Головною проблемою є недофінансування. «Сьогодні українці сплачують податки за підакцизні товари, приміром, паливо, автозапчастини, — пояснює Іва Романюк. – Кошти йдуть в загальний фонд державного бюджету і лише потім перерозподіляються на Укравтодор. Хто і як вирішує яке фінансування виділяти, якою формулою при цьому користуються — не зрозуміло. Можу сказати лише, що на ремонт доріг йде набагато менше грошей, ніж за них платять українці».

У минулому році на експлуатаційне утримання доріг — тобто їхнє зимове утримання, ямковий ремонт, безпеку руху тощо — з державного бюджету області було виділено 121 млн грн. У цьому році на ці потреби фінансування зменшили  на 30%.

Тим часом мешканці області пишуть президенту листи, звернення та скарги.  Сумчани навіть створили і пропонують підписатися під петицією до Президента про «Негайний ремонт траси Суми-Харків».

«Ділянку суші, по якій намагаються переміщатися транспортні засоби з Сум до Харкова, треба негайно вирівняти і на її місці зробити дорогу для автомобільного транспорту. Майже всі бідолахи, які там залишили частину ходової чи колеса зараз роблять крюк в 30-80 кілометрів, аби тільки не їхати по цьому кладовищу автомобілів. Вимагаємо негайного ремонту дороги. Також пропоную всім чиновникам, які направляються до Харкова з Києва з візитом, добиратися НЕ літаком, а на авто через Суми. Можливо Вас шановні, в Харкові і не дочекаються », — йдеться в петиції.

comments powered by HyperComments
Top