Вы здесь
Главная > Общество > Образование > Профтехосвіта Сумщини: День знань за новими правилами

Профтехосвіта Сумщини: День знань за новими правилами

Сумський центр професійно-технічної освіти відзначив День знань з оптимістичним настроєм. Проблем із набором, кажуть, тут не було – цьогорічне поповнення склало 180 учнів.

Як зауважив директор центру ПТО, депутат Сумської міськради Віталій МЕЛЬНИК, молодь починає все більше цікавитися робітничими професіями, розуміючи, що саме профтехосвіта дозволить мати гарантований «шматок хліба».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Минулого року тут навіть відкрили кілька нових затребуваних спеціальностей – слюсар з ремонту автомобілів, електрогазозварювальник, кулінар-кондитер та кухар дитячого харчування. Всього ж близько 500 учнів опановують у центрі 11 професій.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З нагоди Дня знань до навчального закладу завітали гості. Серед них – і міський голова Сум Олександр ЛИСЕНКО, який говорив у своєму виступі про підтримку професійно-технічної освіти. Тим більше, з 1 січня цього року фінансування закладів ПТО передано саме на місцеві бюджети.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

І тут, за словами Віталія Мельника, виникла деяка «колізія». Із заробітною платою, коштами на харчування, стипендії, енергоносії проблем, принаймні у Сумах, не виникає. А ось оплачувати капітальні і поточні ремонти місто не має права, бо профтехзаклади наразі залишаються у державній, а не комунальній власності. І така проблема – по всій Україні.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Втім, на святковій «лінійці» про проблеми не згадували – їх вирішення, як то кажуть, у робочому порядку. Настрій тут панував урочистий. Право підняти прапор України було надано першокурсниці Риті ЗАГОРОДНІЙ (дівчина опановуватиме спеціальність кухаря) та третьокурснику , продовжувачу династії газозварювальників Віталію ТЕРЕЩЕНКУ.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Звучала присяга учнів першого курсу, концертні виступи, вітання гостей, серед яких були і майбутні роботодавці. Звичайно, хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто віддав своє життя за незалежність України, за можливість жити і навчатися для цих дітей під мирним небом. І традиційно від духовенства  прозвучали слова Божого благословення на новий навчальний рік.

 

Фото автора

comments powered by HyperComments
Top