Вы здесь
Главная > Политика > Депутат Сумської облради заявив про зловживання у владі

Депутат Сумської облради заявив про зловживання у владі

Віктор ЛИСЕНКО

Депутат Сумської обласної ради від «Батьківщини» Віктор ЛИСЕНКО жорстко розкритикував діючого голову Сумської облдержадміністрації Миколу КЛОЧКА.

На переконання Віктора Лисенка, діяльність голови ОДА на посаді можна з повним правом вважати провальною.

«Всі ми свідки того, що зараз робиться в країні: занепад економіки, зубожіння населення, зростання злочинності. Але навіть за такої ситуації Сумщина, при всьому своєму потенціалі, примудряється пасти задніх.

За підсумками експертного дослідження діяльності голів облдержадміністрацій за три квартали 2016 року, проведеного відомим виданням «ДС» на основі зведень Держстату, у голови Сумської ОДА Миколи Клочка – останнє місце.

Найбільш провальними для нього стали: мінусова динаміка росту реальної зарплатні, зависокі борги по ній, а також зростання споживчих цін, помітніше, ніж деінде в Україні. Загалом Клочко «заробив» аж 110,6 балів «мінусів» по 19-ти з 24-х оцінкових показниках», — говорить Віктор Лисенко.

Про хатинки й палаци

«Будувати палаци під час війни та глибокої економічної кризи для керівника такого рангу, як голова ОДА – аморально, — говорить депутат облради, стверджуючи, що до зведення будівлі по вулиці Героїв Сумщини причетна родина Миколи Клочка.

«Навіть ділянка землі оцінюється тут в астрономічні, як для простого українця, гроші. Загальна вартість будинку «потягне на колосальну суму», — говорить Лисенко.

Про Салатенка і нові кадри

Колишній голова Сумської обласної ради поплатився посадою за намагання навести порядок у використанні бюджетних коштів та зруйнувати корупційні схеми – стверджує депутат від «Батьківщини», який вважає нового голову Володимира ТОКАРЯ «одіозною фігурою» та говорить про тиск на місцеві організації «Батьківщини» по всій області.

«Що цікаво, разом зі зміною керівника облради на посаду начальника управління майном облради прийшов Дмитро НАГОРНИЙ, колишній керівник Облагролісу, проти якого було відкрито декілька кримінальних справ. У обласному депутатському списку БПП «Солідарність» ближче за нього до прохідної межі, що дозволяла розраховувати на місце у раді, стояло аж 11 кандидатів.

І уявіть собі, всі вони написали заяви, що не бажають бути депутатами. Підозрюю, їх просто, як то кажуть, переламали через коліно. Нагорний завдяки цьому попав до ради, і відразу у «високе» крісло. Стверджую з усією відповідальністю: для України це безпрецедентний випадок» — заявляє Лисенко.

Він говорить – до нього, як депутата, надійшла інформація про придбання рентген-кабінету для потреб обласної дитячої лікарні за 6 мільйонів гривень, у той час, як за аналогічне обладнання в Одеській області та Кривому Розі сплатили 3,4 – 3,6 мільйонів гривень.

Не все так погано: благоустрій у Сумах

«Реформи, попри все, вже дають певні позитивні наслідки. Взяти ті ж Суми , мером яких, до речі, є представник ВО «Батьківщина» і мій однофамілець Олександр ЛИСЕНКО.

Минулого року за рахунок коштів  від фінансового перерозподілу в результаті децентралізації тут у сфері благоустрою було зроблено чимало і нині у Сумах масово ремонтуються дороги, лікарні, ліфти, водогінні мережі, каналізація, прокладаються нові тротуари, відкриваються нові тролейбусні лінії, будуються дитсадки», — говорить Віктор Лисенко.

Глухів: команда мера і контроль нардепа

Віктор ЛИСЕНКО
Віктор ЛИСЕНКО

«Щоправда, якщо ми говоримо про Суми, не треба забувати, що це обласний центр, який, до всього, має поки непогану промислову базу. На відміну, від, скажімо, Глухова», — говорить депутат облради, який з 200 тисяч гривень, виділених на виконання депутатських повноважень, 144 тисячі перерахував на пам’ятник Кобзарю у Глухові, який планується встановити цього року; решту коштів спрямував на лікування поранених у зоні АТО, онкохворих.

«Відколи Глухів контролює народний депутат Андрій ДЕРКАЧ, а це вже18 років, тут майже нічого не робилося для розвитку виробництва, залучення промислових інвестицій, створення нових робочих місць, — заявляє Лисенко. — Місто, скажемо відверто, поки не в змозі самостійно заробляти на себе, навіть за умови втілення в життя найпрогресивніших реформ. За рік чи два цього не виправиш.


У Глухові, як і раніше, дуже міцні позиції у колишніх «регіоналів». Вони, певен, активно готуються до реваншу за програш у виборах -2015. На жаль, у мера Мішеля ТЕРЕЩЕНКА дуже слабка команда. У той же час ми вітаємо зусилля міської влади щодо пошуку нових можливостей для розвитку міста, підтримуємо її – зокрема, силами своєї фракції у міськраді».

Досьє. Віктор Лисенко очолює Глухівську міську організацію ВО «Батьківщина» ( одну з найстаріших в Україні) 18 років, депутат Сумської обласної ради двох скликань. На День місцевого самоврядування минулого року був нагороджений іменним годинником від голови Верховної Ради України Андрія ПАРУБІЯ.

І.С. Політика

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top