Вы здесь
Главная > Общество > Личность > Позаочі його називають королем скороходів

Позаочі його називають королем скороходів

Легенда олімпійського спорту Володимир ГОЛУБНИЧИЙ

Він – один із найкращих майстрів спортивної ходьби в історії легкої атлетики. Його ім’я занесене до Книги рекордів Гіннеса. Його досягнень не перелічити, його рекорди важко повторити… Легенда олімпійського спорту Володимир ГОЛУБНИЧИЙ відзначив своє 80-річчя.

Перший світовий рекорд він встановив у 19 років на Олімпійських іграх у Римі, а останній у 40 – у цьому ж місті. Сьогодні йому 80. На честь Володимира Голубничого біля Сумського атлетичного манежу відкрили контактну скульптуру, завтра відбудеться Чемпіонат України зі спортивної ходьби теж присвячений ювіляру, а кілька годин тому Володимир Степанович приймав привітання від обласної та міської влади в Сумській обласній філармонії.

Легенда олімпійського спорту Володимир ГОЛУБНИЧИЙ

Привітали спортсмена і начальник управління олімпійського руху Національного олімпійського комітету України, бронзова призерка Олімпійських ігор зі стрибків у воду Анна СОРОКІНА та Генеральний секретар федерації легкої атлетики України Михайло МЕДВІДЬ. Зокрема, Анна Сорокіна зачитала вітання від голови комітету Сергія БУБКИ та вручила ювіляру орден імені Олексія Бутовського.

«Я тільки народилася, коли ви уп’яте вже брали участь в Олімпійських іграх, – говорила спортсменка. – Ви – велика людина, яка і сьогодні надихає легкоатлетів Сумщини та України».

Володимир ГОЛУБНИЧИЙ3Під час святкування гостям показали фільм про Володимира Голубничого, і всі глядачі разом із ювіляром побачили рідкісні відеокадри, на яких зафіксовано перший переможний фініш Володимира Степановича у 1960-му на Олімпійських іграх у Римі.

«Я ці кадри побачив уперше тільки нещодавно, — зізнався Володимир Голубничий. – Не розумію, звідки вони взяли ці записи. Дивлюся на них і згадую своє життя».

А згадувати ювіляру є про що. Адже позаочі його називають королем скороходів, довжина його спортивного шляху утричі перевищує екватор, на його рахунку чотири олімпійські медалі. Але його спортивний шлях не був встелений килимовими доріжками і пелюстками щастя. І кожна медаль, кожна перемога, не давалася йому легко, вона коштувала надлюдських зусиль…

Звичайно ж не обійшлося без теплих і щирих вітань від друзів сумського скорохода.

«Я рівнявся на цю людину із зосередженим поглядом, яка постійно випробовувала себе, балансувала на межі своїх спортивних сил і… досягала успіху, – розповів дворазовий олімпійський чемпіон Олександр ШАПАРЕНКО. – Володимире, дай Боже, тобі дожити до ста років, а, може, навіть і більше».

А ще один товариш спортсмена, перший чемпіон світу зі спортивної ходьби, срібний призер олімпійських ігор в Мюнхені 1972 року Веніамін СОЛДАТЕНКО побажав ювіляру жити і насолоджуватися кожною миттю життя і знати, що поряд завжди є рідні та друзі, які готові підставити плече в нелегку хвилину.

Зала обласної філармонії була переповнена, ювіляру дарували море квітів, цінні подарунки й почесні грамоти та медалі. А він все усміхався і згадував, мабуть, свої перемоги: Рим… Мехіко… Токіо… Мюнхен… знову Рим… І за кожним містом, за кожними Олімпійськими іграми – ціла історія. А разом вони складають епоху, яку творила людина-легенда – скороход із Сумщини Володимир Голубничий.

Олег ТИЧИНА

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top