Вы здесь
Главная > Политика > Порошенку порадили звільнити Клочка

Порошенку порадили звільнити Клочка

Порошенку порадили звільнити Клочка

Голова Сумської облдержадміністрації Микола КЛОЧКО виявився останнім у рейтингу губернаторів.

Такі дані опублікувала «Деловая столица» у публікації «Рейтинг губернаторов. Кого Порошенко просто обязан уволить».

Тут «ДС» підводить підсумки розвитку областей (без Криму і Донбасу) у першому півріччі 2016-го по 24 критеріям. Всі цифри базуються на даних Держстату.

Микола Клочко у рейтингу посів останнє 23 місце, його показник – мінус 109 балів.

За даними «ДС», станом на 1 січня минулого року борги по зарплаті в області складали 71,9 мільйонів гривень. За рік і сім місяців ця сума зросла до 86,5 мільйони гривень, або до  405,5 гривень в перерахунку на одного працівника. І це найгірший результат по Україні.

Як пише ЗМІ, замість того, щоб займатися вибиванням боргів з директорів і власників підприємств, в ОДА воліють ганяти інформаційну хвилю, розповідаючи про «скорочення» заборгованості на кінець поточного місяця в порівнянні з його початком, хоча наявність такої «позитивної» динаміки всього лише показує, коли чергову зарплату отримали працівники найбільшого в області підприємства — ПАТ «Сумське науково-виробниче об’єднання».

Так було і в нинішньому серпні, коли про «досягнення» розповіла заступник Ірина КУПРЕЙЧИК: «Обласна державна адміністрація здійснює моніторинг стану погашення боргів по зарплаті щотижня, тримаємо на контролі ситуацію на кожному підприємстві».

Друга проблема Сумщини — триваюче падіння промисловості: на 11,7% за шість місяців і на 11,4% за сім порівняно з аналогічними періодами минулого року, це також найгірший результат серед всіх регіонів. В тому числі машинобудування на чолі з тим таки ПАТ «СНВО» показало падіння на 19,7%.

За обсягами сільгоспвиробництва область була в шістці відстаючих за півроку і у п’ятірці за сім місяців — падіння відповідно на 1,3 та 3,7%. Звідси і другий найгірший результат за динамікою зарплати — у січні-липні вона зросла всього лише на 2,9%.

Також Сумщина потрапила в двійку найгірших по динаміці сфери послуг і допустили найбільше зростання цін, у трійку — з найбільшою часткою працівників, переведених на неповний робочий тиждень, у четвірку за динамікою будівництва. Нарешті, область має саму високу смертність населення та третя знизу по народжуваності.

До трійки гірших також увійшли губернатор Рівненської області Олексій МУЛЯРЕНКО та чільник Чернігівщини Валерій КУЛИЧ. А ось лідирує у рейтингу голова Київської КМДА Віталій КЛИЧКО.

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top