Вы здесь
Главная > Политика > Экономика

Экономические новости Сум, Сумской области и Украины. Промышленность, АПК, малый и средний бизнес, строительство, инвестиции, местное товаропроизводство. Аналитика, обзоры, экспертные мнения и прогнозы.

Закарпаття Сумщині – про секрети угорського вина

Смак і якість вина, технології, маркетинг і навіть клімат та природні умови – в усьому цьому українські приватні винороби з відповідних «винних» регіонів не відстають від колег ЄС. Натомість вже роками очікують на єврореформи від влади – досвід сусідніх країн у тому, що залежить не від виробника, а саме від держави, наразі все ще недосяжний.

Чи подешевшає на Сумщині гречка?

Принаймні, для цього є всі підстави – з вирощування популярної культури область в Україні лідирує. Про це під час апаратної наради в облдержадміністрації повідомила виконуюча обов’язки директора обласного департаменту агропромислового розвитку Оксана ПЕТРОВА.

В Білопіллі буде робота

В Білопільському районі на Сумщині обіцяють створити 60 нових робочих місць – там будують сучасний елеваторний комплекс. За інформацією Сумської обласної держадміністрації, йдеться про найбільший інвестиційний проект року в аграрній галузі області.

Ярмарок у Сумах: і найкраще, і своє

Тисячі відвідувачів, більше сотні підприємців, жвава торгівля, яскрава розважальна програма – у Сумах відбувся ярмарок з продажу сільськогосподарської продукції «АГРОДЕНЬ-2016».

Мрієте про власну справу? Почніть з… яблука!

Як улюблений багатьма плід приносить гарний прибуток, допомагає створювати нові робочі місця і забезпечує вітамінами ледь не ціле місто – ми побачили у Чугуївському районі Харківської області.

ПАТ «СМНВО» погасило свій борг на понад 22 мільйона гривень

Всього за липень підприємства Сумщини скоротили заборгованість на 25 мільйонів гривень. Зменшення відбулося за рахунок погашення заборгованості на ПАТ «СМНВО» (на 22,6 млн. гривень), ТОВ «Фрунзе-Сервіс» (на 536 тис. гривень), ТОВ «Професійний футбольний клуб «Суми» (на 212,8 тис. гривень). ТОВ «Армапром» (на 280 тис. гривень).

Державні підприємства Сумщини зменшили борг перед працівниками на 2,5 млн. гривень

Зниження боргу відбулося за рахунок погашення заборгованості із заробітної плати на КП «Шосткинський завод «Зірка» (787 тис. гривень) та повної ліквідації боргів структурними підрозділами Облавтодору (до 2 млн. гривень) тощо.

На Сумщині аграрії шукатимуть шляхи виходу з кризи

5 липня у Сумах відбудеться Форум аграріїв Сумщини. Всіх, хто цікавиться перспективами розвитку агропромислового комплексу в області, організатори запрошують 5 липня до Будинку культури «Хімік» (вулиця Миру, 28). Початок заходу – о 10-й годині.

На Сумщині «процвітає» зарплата в конвертах

З початку року податківці області виявили у регіоні понад 650 громадян, які працювали без оформлення трудових відносин, та ще майже 1000 підприємців, які працювали без реєстрації. Через це бюджети Сумщини недоотримали сотні тисяч гривень.

Органічне землеробство: секрети успіху для сумчан від харківських аграріїв

Чи завжди «екологічно чиста» продукція справді є такою? Де знайти точку зросту для малого й середнього аграрного бізнесу? Як українському фермеру вийти на європейський ринок? Ці та інші теми обговорили учасники прес-туру до Харківської області «Реформи – шлях до успіху», журналісти Сумської, Харківської та Полтавської областей.

У травні змінюється розмір мінімального ЄСВ

Оскільки, починаючи з 1 травня, збільшується ‎мінімальна заробітна плата – з1378 гривень до 1450 гривень, то змінюється розмір мінімального страхового внеску. Відтепер він становитиме 319 гривень. Нагадаємо, що сплачувати мінімальний єдиний соціальний внесок повинні фізичні особи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи.

Top