Вы здесь
Главная > Общество > Неофітна вийшла на свободу: ФОТОРЕПОРТАЖ

Неофітна вийшла на свободу: ФОТОРЕПОРТАЖ

Неофітна вийшла на свободу

Рішенням Апеляційного суду Сумської області екс-головлікарка обласної психіатричної лікарні №2 Лілія НЕОФІТНА звільнена з-під варти. Їй обрано інший запобіжний засіб – домашній арешт.

Рішення про її тримання під вартою до 28 квітня без права внесення застави виніс Зарічний суд 3-го березня. І ось апеляція захисту була частково задоволена обласним Апеляційним судом – відтепер, поки у резонансній «справі лікарів» триватиме слідство, Неофітна цілодобово перебуватиме під домашнім арештом. До речі, і це рішення захист планує оскаржувати, аби ще більш його пом’якшити.

Та як би там не було, зал, де зібралося чимало друзів та однопартійців Лілії, зустрів ухвалу суду оплесками. Сама ж вона щонайперше підійшла до рідних – чоловіка Андрія та сина Сергія (він з мамою на головному фото). З радістю прийняла й «восьмиберезневий» букет від соратників по «Батьківщині». Дала ексклюзивний коментар щодо своєї справи для media.sumy.ua (читайте у наступному матеріалі).

Заарештована колишня чільниця спеціалізованого медичного закладу була 1-го березня. На її подальшому триманні під вартою у суді продовжував наполягати прокурор Андрій ПЕТРЕНКО. Він стверджував, що, маючи численні зв’язки у медичному, науковому середовищі, Лілія може вплинути на хід слідства.

Неофітна вийшла на свободу
Прокурор Андрій Петренко

Проте у сторони захисту, яку представляли адвокати Василь МАТИШИНЕЦЬ та Валерій БУНЯК, були свої аргументи. За їх словами, пані Неофітна вже не керівником психіатричного закладу, тому ніяк не може заважати об’єктивному розслідуванню справи, більш того – вона у ньому прямо зацікавлена. До того ж, вона є несудимою, користується авторитетом, відома активною громадсько-політичною діяльністю.

Неофітна вийшла на свободу

При самому затриманні, як стверджують адвокати, були порушення. Крім того, за даними судово-медичної експертизи, при зафіксованих фактах тимчасового пониження температурного режиму у лікарні, у жодного з померлих пацієнтів не виявлено ознак переохолодження.

Ще важливий момент – днями оголошено про підозру завідуючому психіатрично-діагностичним відділенням. Як зауважують адвокати – якщо саме він ставив неправильний діагноз і призначав неправильне лікування, то вина з Неофітної, функції якої були адміністративними, автоматично знімається.

Неофітна вийшла на свободу

Сама Ліля у своєму короткому виступі на суді говорила про неодноразові звернення до інстанцій різного рівня з приводу всього лише 50-відсоткового забезпечення закладу. Всі ці звернення є, з ними можна ознайомитися.

«Для мене інтереси пацієнтів – це головне. Я робила все можливе, аби у людей були гідні умови лікування і були збережені робочі місця для колективу. Я не погоджуюсь із тими звинуваченнями, які мені пред’явлені», — сказала вона.

Відтепер Неофітна перебуватиме під домашнім арештом. Ми ж продовжуємо слідкувати за перебігом цієї справи, остаточну крапку в якій поставить суд.

Фото автора

Неофітна вийшла на свободу
Чоловік Лілії Андрій

Неофітна вийшла на свободу

comments powered by HyperComments
Top