Вы здесь
Главная > Политика > На Сумщині у селян відбирають пасовища

На Сумщині у селян відбирають пасовища

На Сумщині у селян відбирають пасовища

Про ситуацію, яка склалась навколо громадських пасовищ і сіножатей, повідомило Буринське районне ГО «Майдан».

«У селян відбирають землю, яка їм просто необхідна для елементарного фізичного виживання. Влада користується лазівками у законодавстві а почасти діє і просто в обхід законів, аби «віджати» пасовища й сіножаті, без яких людям практично неможливо вирощувати й утримувати велику рогату худобу!» — заявляє «Майдан».

За інформацією громадських активістів, ця проблема загострюється на території всієї Сумської області. У Буринському районі йдеться передусім про Успенську, Хустянську, Степанівську та Бочечківську сільські ради.

Нещодавно у Бочечківській сільській раді відбулися збори громадян (ВІДЕО). Цікаво, що замість того, аби вирішувати проблеми людей, тут, у робочий час, відбувалась неприхована агітація за діючого сільського голову Світлану ГРАЧЕНКО, яка нині претендує на посаду голови об’єднаної територіальної громади.

«Вибори відбудуться вже тридцятого квітня, тож зрозумілі причини «загравання» чільниці громади з депутатським корпусом та активістами. Проте, сподіваємось, люди у своєму виборі орієнтуватимуться на реальні справи. А вони такі – за сім років своєї діяльності на посту голови Світлана Граченко займалась лише обіцянками вирішити земельні питання.

Межі села на підставі розробленої та затвердженої технічної документації із землеустрою досі не встановлені, вона ніяк не сприяла оформленню права власності територіальної громади на земельні ділянки для організації громадського пасовища площею близько 100 гектарів», — стверджують активісти «Майдану».

Виступив на зборах і депутат Сумської обласної ради від «Батьківщини» Віктор ЛАДУХА. У Буринському районі він надає постійну підтримку як закладам соціальної сфери, так і селянам, зокрема, захищаючи їх права щодо цін на молоко.

«Якби сільський голова виконувала свої обов’язки, то пасовища уже б були у власності громади, — сказав Віктор Ладуха. — Проте, відповідно до витягу з єдиного державного земельного кадастру, частина цих земель уже перейшла у приватну власність, не без участі сільського голови та держреєстратора. Людям потрібно об’єднуватись, аби не залишитися ошуканими та захистити свої права!»

І.С. Політика.

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top