Вы здесь
Главная > Общество > Здоровье > На Сумщині закривають лікарні?

На Сумщині закривають лікарні?

На Сумщині закривають лікарні «сталінськими методами»

Влада закриває в області медичні заклади «сталінськими методами» — про це заявила головний лікар обласної спеціалізованої психіатричної лікарні №2 Лілія НЕОФІТНА.

«Сталінізм повертається! На чиєму боці влада? Найцінніший скарб в усі часи — здоров’я і життя людини! Жахливий випадок стався 13 січня 2017 року в КЗ СОР «Обласна спеціалізована психіатрична лікарня №2», спровокований чиновниками», — заявила головлікар медичного закладу Лілія Неофітна на своїй сторінці у facebook.

Як стало відомо, 13 січня керівник обласного управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО особисто приїхав на територію лікарні та намагався вивезти хворих. Причиною такого рішення стало недотримання температурного режиму у двох відділеннях медичного закладу.

Завадили перевезти хворих в інший заклад самі хворі, їх опікуни, працівники закладу та громада ближніх сіл.

Більше 300 осіб прийшли відстояти лікарню, яка є бюджетоутворюючим підприємством для Височанської сільської ради, забезпечує більше 450-ти робочих місць та надає лікувальні послуги понад 250-ти хворим.

Із 267 пацієнтів, які знаходяться на лікуванні у медичному закладі, примусово було перевезено до спецлікарні у місто Ромни лише 24. Як зазначають лікарі, це хворі, які позбавлені дієздатності (21 з них знаходився на лікуванні за рішенням суду).

Головний лікар підкреслила, що не було створено спеціальної комісії з перевірки температурного режиму та взагалі діяльності закладу. Зниження температури було тимчасове, через аварійну ситуацію у мережах лікарні.

«Пацієнтів без їхньої згоди та згоди родичів намагалися перевезти в інший заклад. На якій підставі? Випадок низької температури, «підігрітий» фейковими та надуманими звинуваченнями.

На кожному кроці влада нам «кричить» що відсутні кошти на покращення матеріально-технічної бази закладу, а ресурси для примусового перевезення є! Тож виникає чергове питання, чому не було створено комісію, яка б дослідила дотримання температурного режиму?», — написала Лілія Неофітна, зазначивши, що зараз у лікарні тримається температура повітря у межах 20-23 градусів.

Крім того, лікар акцентує увагу на тому, що лікарня, яка є комунальним закладом Сумської обласної ради, не отримувала належного фінансування на утримання хворих та коштів на капітальні видатки.

«Напружена ситуація в лікарні триває більше року. Коли в бюджеті на 2016 рік були передбачені кошти на лікування одного хворого в день та харчування трохи більше однієї гривні, ніхто з чиновників не цікавився, як і чим будуть годувати пацієнтів.

Але і тут завдяки зусиллям народного депутата Владислава БУХАРЄВА було додатково виділено півтора мільйона гривень, що дало змогу покращити харчування та відповідне забезпечення ліками», — зазначила головлікар.

Отже, наразі у лікарні відновлено температурний режим у межах 20-23 градусів. Колектив звернувся до керівництва обласної ради з проханням скликати позачергову сесію з цього питання та зберегти комунальний заклад.

І.С.

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top