Вы здесь
Главная > Общество > На Сумщині палять… свиней

На Сумщині палять… свиней

На Сумщині палять свиней

На сьогодні по всій Україні зареєстровано 9 випадків спалаху африканської чуми. Серед постраждалих областей – Сумська, Полтавська та Одеська. У Сумському районі в селі Могриця наразі вилучено і спалено 30 свиней. Про це доповіли під час апаратної наради в облдержадміністрації.

На минулому тижні в селі Могриця Сумського району виявлено африканську чуму свиней.

«Ще 24 травня з Київського науково-дослідного інституту надійшло підтвердження, що це справді африканська чума свиней, – повідомив керівник апарату ОДА Дмитро Живицький. – Уже наступного дня під час термінового засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації були розписані рекомендації та заходи, які потрібно вжити в цьому випадку».

Уже з 26 травня розпочали вилучення й оптимізацію свиней. До роботи долучилась і Сумська райдержадміністрація. Були обстежені двори, проведено роз’яснювальну роботу серед населення, 30 свиней вилучено і спалено. 200 голів свиней люди вирізали самостійно. Жодної свині на території села не залишилось. Також проводиться робота з депопуляції диких свиней, адже село знаходиться практично в лісовому масиві.

До речі, голова Сумської райдержадміністрації Геннадій Дорошенко ще у п’ятницю підкреслив, що за вилучених тварин населенню буде виплачена компенсація.

Залишається ще одне невирішене питання – дерев’яні конструкції-манежі в домогосподарствах з яких були вилучені свині, — зазначив Геннадій Дорошенко. – Лікарі – ветеринари рекомендують їх демонтувати та спалити за для того, щоб у майбутньому, коли карантин закінчіться, нові тварини не захворіли. Згідно закону ці дерев’яні конструкції не можуть бути вилучені, тому зараз ведуться перемовини з господарями з цього приводу.

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top