Вы здесь
Главная > Политика > Экономика > На Сумщині днем з вогнем шукають… швачок

На Сумщині днем з вогнем шукають… швачок

Поки на одних підприємствах скорочують робочі місця, на інших тривалий час лишаються незаповненими вакансії. Зокрема, місцеві виробники гостро потребують кравчинь.

«На сьогодні ми своїми руками навчилися щось створювати і наша продукція цінується у світі. Але ось у чому проблема – не вистачає людей, аби виконувати замовлення. Якщо говорити про нашу компанію, маємо 30 вакансій кравчинь. На жаль, робітничі професії, зокрема, для легкої промисловості, все ще вважаються в українському суспільстві непрестижними. І цю ситуацію необхідно змінювати», — вважає відомий сумський модельєр Петро СОРОКА.

Така проблема, за словами дизайнера, віце-президента конфедерації дизайнерів та стилістів України, автора проекту «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості Globus Fashion Ukraine» Голди ВИНОГРАДСЬКОЇ є типовою для всієї України. І вирішувати її можна спільними зусиллями – бізнесу, влади, освітніх закладів.

До речі, мер Сум Олександр ЛИСЕНКО під час зустрічі запевнив, що підтримає будь-який проект, спрямований на створення нових робочих місць, отже, збільшення надходжень до бюджету.

На сьогодні у Сумах кравчинь готують, зокрема, у Сумському центрі професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг. Тож наразі між Будинком моделей «Petro Soroka» та центром ПТО є домовленість про спільну підготовку фахівців за прискореним курсом. Після півроку навчання Петро Сорока готовий брати молодь на практику, а після закінчення навчального закладу новоспечені закрійники і швачки матимуть постійне місце роботи.

Крім того, у Сумах планують серйозно взятися за популяризацію робітничих професій. «Розкрутили» ж фах кухаря за допомогою «Мастер-Шеф» та інших телепрограм? Тож на сумському телеекрані вже незабаром може з’явитися нова програма відомої журналістки Ольги ГАЛИЦЬКОЇ «Мода з народу».

comments powered by HyperComments
Top