Вы здесь
Главная > Общество > Здоровье > У Сумах на підтримку онкохворих… танцюватимуть

У Сумах на підтримку онкохворих… танцюватимуть

У жовтні відзначається всесвітній День боротьби з раком молочної залози. У Сумах всього лише за 9 місяців цього року було проведено 300 хірургічних операцій з видалення злоякісних пухлин.

Як повідомив головний онколог Сум Ігор НОВИЦЬКИЙ, рак молочної залози і сьогодні є найпоширенішим захворюванням серед онкологічних хвороб жінок. За 9 місяців 2016-го в обласному центрі його діагностовано у понад ста жінок, загалом по Сумщині ця цифра складає 334 випадки.

При цьому запущених випадків, коли йдеться про 3-4 стадію – 3,9% (минулоріч 7,4%) при тому, що у цілому по Україні цей показник складає 20,5%.

«Близько 90% захворювань ми виявляємо на ранній стадії, а це означає, що рак можна вилікувати повністю, — говорить Ігор Новицький.- Жінка є стрижнем, який зміцнює родину. Тому самообстеження, принаймні раз на рік мамографія, УЗД – ті прості речі, які рятують ваше життя!»

Аби лікування було ефективним, медикам потрібно вирішити безліч проблем. Починаючи від матеріальної бази обласного онкодиспансеру і до придбання медикаментів. Тому фахівці вдячні за будь-яку підтримку.

І ось сьогодні у Сумах о 18 годині у приміщенні Сумського держуніверситету вперше відбудеться благодійна вечірка Pink Party, ініціатором якої виступила Асоціація «Українські центри нових технологій здоров’я». Подібні проекти проходять у 50 країнах світу. Зібрані кошти (благодійний внесок – від 50 гривень) підуть на придбання голок для проведення біопсії, діагностичної процедури, що допомагає виявити пухлину.

На відвідувачів заходу чекають виступи лікарів, майстер-класи із здорового харчування, танцювально-спортивні розминки та інше.

comments powered by HyperComments
Top