Вы здесь
Главная > Политика > Микола Клочко: «Партнерство Сумщини з КНР – результат послідовної роботи упродовж останніх двох років»

Микола Клочко: «Партнерство Сумщини з КНР – результат послідовної роботи упродовж останніх двох років»

Микола Клочко

Голова Сумської облдержадміністрації прозвітував про підсумки робочого візиту сумської делегації до Китайської Народної Республіки у квітні 2016 року

За словами очільника Сумщини, конкретним напрацюванням та налагодженому співробітництву передувала послідовна і ефективна робота останні два роки. Упродовж цього часу сторони неодноразово обмінювалися візитами делегацій, предметно окреслили взаємовигідні точки співробітництва та вже є результати домовленостей. Тож метою цьогорічної поїздки стало розширення і активізація вже існуючої співпраці та налагодження нових ділових контактів. Всі заходи і зустрічі проводилися з метою залучення інвестицій в економіку області, розвиток співробітництва в промисловості, торгівлі, науці тощо.

Микола Клочко розповів журналістам, що під час квітневого візиту до Китаю делегація Сумщини провела ряд зустрічей з представниками Посольства України в Китайській Народній Республіці, Корпорації ядерної промисловості Китаю (CNEIC), Інституту ядерної енергії Китаю (NPIC), де предметом обговорення були стан і перспективи українсько-китайських торговельно-економічних відносин.

«Ми презентували для зарубіжних партнерів матеріали щодо науково-промислового потенціалу регіону, акцентували увагу на перспективних інвестиційних проектах (індустріальний парк «Свема», відновлення роботи ВАТ «Селмі» та інші). Крім цього, були представлені матеріали Сумського державного університету та Сумського національного аграрного університету, які виявили бажання навчати китайських студентів.

У ході зустрічі в Посольстві також розглянули питання розвитку контактів Сумської області з окремими провінціями Китаю. Зокрема, щодо відновлення діалогу з провінцією Гуйчжоу, а також налагодження співробітництва з провінцією Сичуань. Обидві сторони висловили зацікавленість провести за сприяння Посольства України у КНР презентацію Сумської області для ділових кіл та інвестиційних фондів Китаю на базі компанії «Українській дім» у м. Пекін.

Змістовним і результативним, на переконання очільника області, став візит до головного офісу Корпорації ядерної промисловості Китаю (CNEIC), метою якого було обговорення можливостей залучення підприємств та установ Сумської області для виготовлення насосного та іншого обладнання для АЕС на замовлення китайської сторони.

Ще одним досягненням поїздки до КНР стало підписання у м. Ченду Меморандуму про продовження та розвиток співпраці між Інститутом ядерної енергії Китаю (NPIC) та Інститутом прикладної фізики НАН України.

«Минулого року між науковими закладами було підписано перші два контракти на виконання науково-дослідницьких робіт загальною вартістю близько 3 млн. грн. Тож зараз ми продовжуємо співпрацю і Меморандумом, зокрема, передбачається робота вітчизняних науковців у NPIC, а також розгляд питання щодо будівництва за участю Інституту прикладної фізики НАН України у КНР сучасної дослідницької платформи для вивчення властивостей конструкційних матеріалів, а також прискорювачів для виготовлення медичних ізотопів», – розповів Микола Клочко.

Розглядалося також питання використання науково-промислового потенціалу ВАТ «Селмі» з метою створення спільного центру з розробки та виготовлення аналітичних приладів для потреб ядерної енергетики та медицини, додав він.

«Я переконаний, що така послідовна і ефективна робота однозначно заклала міцне підґрунтя для двосторонніх відносин. Адже результати роботи Сумської обласної державної адміністрації з Китайським інститутом ядерної енергії, Китайською корпорацією ядерної індустрії та досягнення конкретних домовленостей на міжрегіональному рівні дало змогу перевести ділові стосунки з КНР у загальнодержавну площину», – акцентував Микола Клочко.

У підтвердження своїх слів керівник області зазначив, що наразі українська ДК «Ядерне паливо» співпрацює з Корпорацією ядерної промисловості Китаю щодо залучення інвестицій в обсязі близько 600 мільйонів доларів для спільного видобутку урану у Кіровоградській області. Це свідчить про готовність китайської сторони до співпраці з нашою державою у галузі ядерної енергетики, що може сприяти підвищенню енергетичної незалежності України, залученню інвестицій в економіку, отриманню промисловими підприємствами міжнародних замовлень, резюмував очільник області.

***

Детальна інформація на веб-порталі місцевих органів виконавчої влади Сумської області: http://sm.gov.ua

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top