Вы здесь
Главная > Общество > Здоровье > Медичний геноцид? На Сумщині немає ліків для хворих на рак

Медичний геноцид? На Сумщині немає ліків для хворих на рак

онкохворі

В Сумській області через катастрофічне недофінансування галузі охорони здоров’я онкохворі вимушені покладатися лише на себе і Бога. Аби вижити, вони самостійно шукають гроші на своє лікування. Та через високу вартість медичних препаратів (а це сотні тисяч гривень) переважна більшість з них опиняється один на один із хворобою.

— Ми тільки зараз почали отримувати від Міністерство охорони здоров’я ліки по заявці 2015 року, а сьогодні вже, дякувати Богу, липень 2016 року, — говорить головний лікар Сумського обласного клінічного онкодиспансеру Володимир Канонихін. –І, чесно кажучи, обсяги державних медичних надходжень далекі від ідеалу. Для лікування онкохворихв МОЗ ми замовляли 56 препаратів, а отримали лише… 8. Крім того, в незначні кількості. Приміром, один із медпрепаратів у нас вже закінчився.

В інших областях допомогти медикам вирішити проблему намагаються місцеві органи влади. Приміром, на придбання препаратів для хіміотерапії виділяються кошти із обласних бюджетів. Фінансується лікування пацієнтів онкозакладів по-різному: від 3 до 12 мільйонів гривень. На Сумщині,на жаль, такої практики ніколи не існувало. Область завжди покладалася на державний бюджет і жодного разу не давала грошей на придбання медичних препаратів. І ось тепер маємо те, що маємо. «В області хворі на рак або лікуються за власні кошти,або не лікуються взагалі. А як по іншому? Від Міністерства охорони здоров’я поставок препаратів немає, а із обласного бюджету кошти не виділяються», – пояснює Володимир Канонихін.

А гроші, зазначимо, немалі. Приміром, для успішного лікування у жінки раку молочної залози в медицині використовують «Герцептин». Вартість одного флакону препарату 12 500 гривень. Його необхідно вводити раз у місяць щонайменше рік, а для більшої ефективності й кілька років. Виходить, що жінці для лікування щонайменше необхідно 200 000 гривень. «У нас пацієнток, які потребують лікування «Герцептином», 50 в рік», — зазначає головний лікар онкодиспансеру.

Викручуватися у такій катастрофічній ситуації онкодиспансеру доводиться самостійно, бо медикам не в силу дивитися як на їх очах згасають люди. Заклад приймає участь у різноманітних медичних дослідження.

-У 2002 році компанія-виробник «Герцептину» на останньому етапі клінічних досліджень запропонувала нашим хворим лікування своїм препаратом, — пояснює Володимир Канонихін. – За результатами випробувань, у пацієнтів онкодиспансеру були значні успіхи і ми дали високу оцінку препарату. Завдяки цьому,наші хворі більше 4 років отримували «Герцептин» безкоштовно. Зараз держава нам його не постачає.

Такими темпами Україна у лікуванні онкозахворювань,звісно, далеко не піде. Держава нарешті повинна ступити на шлях реформування, аби українці отримували гідну якісну медичну допомогу. Бо інакше щонайменше 35 тисяч жителів Сумщини вона залишить не призволяще.

comments powered by HyperComments
Top