Вы здесь
Главная > Новости > Підприємці-машинобудівники Сумщини хочуть написати листа на Кабмін

Підприємці-машинобудівники Сумщини хочуть написати листа на Кабмін

Проблеми зі збутом товарів

Проблеми зі збутом товарів, матеріальна скрута та навіть звільнення працівників – у такій ситуації сьогодні опинились майже всі промислові підприємства України. Й обласні виробники теж не виняток.

У 2015 році машинобудування Сумщини втратило четверть обсягу виробництва порівняно з 2013-м. У 2016 році це падіння продовжується, Експортні поставки машинобудівної продукції січень-квітень поточного року скоротилися у 2,4 раза або на 26,2% у порівнянні із січнем-квітнем 2015 року.

Підприємці сподіваються на підтримку держави щодо вирішення на всеукраїнському рівні питання завантаження вітчизняних промислових підприємств держзамовленнями. Адже на сьогодні чомусь такі компанії як ПАТ «Укргазвидобування» та інші використовують обладнання з Росії, США, Аргентини, ігноруючи вітчизняних виробників.

Підприємці-машинобудівники Сумщини хочуть написати листа на Кабмін

«Ми не вимагаємо якихось особливих умов щодо підтримки національного виробника, ми просимо рівні умови з усіма, – розповів перший віце-президент концерну «НІКМАС» Павло Жарков. – А в ситуації, яка склалася із ринками сусідньої держави, неможливості знайти швидко інші ринки збуту, складно розраховувати, що ми зможемо утримати об’єми виробництва та кількість робочих місць, які маємо навіть на сьогодні».

Нарікає на проблеми із внутрішніми та зовнішніми ринками і генеральний директор ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» Олексій Цимбал: «Для нашого підприємства втрата ринків стала майже катастрофою. Відразу знайти нові неможливо. Процеси приведення сертифікації нашої продукції до міжнародних стандартів триватиме ще років зо три. Тому найближчими роками єдиною перспективою для нас є внутрішній ринок. Ми хочемо не привілеїв, а рівних умов».

А голова правління ПАТ «Сумський завод «Енергомаш» Юрій Кощієнко звернув увагу на можливість співпраці із місцевими підприємствами.

«На Сумщині три підприємства виготовляють насосне обладнання. Скажіть мені скільки наш «Водоканал» в цьому році поставив насосів? Нуль. Вони купують чеські товари. Аналогічна ситуація з нашою ТЕЦ», – підкреслив підприємець.

За словами голови облдержадміністрації Миколи Клочка, до якого звернулися підприємці за допомогою, в першу чергу обласна влада звернеться з листом до Президента і Прем’єр-міністра щодо ситуації, яка склалася навколо закупівель державними монополіями товарів і послуг. Крім того, планується створення робочої групи з представників обласної адміністрації, депутатського корпусу і виробників для напрацювання детальних пропозицій щодо можливості участі виробників області у державних закупівлях.

Також на нараді з машинобудівниками наголошували на необхідності залучення органами місцевого самоврядування місцевих виробників до модернізації комунальної інфраструктури міст, тобто будівництво, реконструкцію чи капітальний ремонт очисних споруд, систем тепло і водопостачання міст і населених пунктів.

Олексій НАЙДЕНКО

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top