Вы здесь
Главная > Общество > Лілію Неофітну затримали. Її однопартійці заявляють про незаконність дій прокуратури

Лілію Неофітну затримали. Її однопартійці заявляють про незаконність дій прокуратури

Лілію Неофітну затримали

Прокуратура вручила екс-головному лікарю Сумської обласної спеціалізованої психіатричної лікарні №2 підозру у вчиненні кримінального злочину.

Ситуація навколо психіатричної лікарні в Охтирському районі лихоманить область вже кілька місяців поспіль. Як ми повідомляли раніше, дійшло навіть до акцій протесту з боку працівників медичного закладу, які виступили проти його закриття.

На останній сесії обласної ради Лілію НЕОФІТНУ було звільнено. І ось сьогодні прокуратура Сумщини виступила з офіційним повідомленням.

Отже, за ініціативи прокуратури в рамках кримінального провадження проведено ексгумацію семи трупів пацієнтів комунального закладу «Обласна спеціалізована психіатрична лікарня № 2», які померли в грудні 2016 року.

Згідно з історіями хвороб цих людей та долучених до них актів патологоанатомічного дослідження, п’ять пацієнтів нібито померло від серцево-судинної недостатності, один від набряку головного мозку, іще один від інтоксикації.

Однак, згідно з офіційними результатами проведеної ексгумації та висновками судово-медичних експертиз встановлено, що патологоанатомічне дослідження трупів не проводилось, складені документи підроблені, причиною смерті п’яти пацієнтів є гостра гнійна пневмонія, зумовлена тривалим перебуванням у приміщенні з пониженою температурою. Це особи віком від 34 до 69 років, які перебували на добровільному лікуванні.

Окрім того, проведено також ексгумацію тіла 28-річної дівчини, яка померла ще в лютому 2016 року, відповідно до свідоцтва про смерть, від інтоксикації. Встановлено, що патологоанатомічне дослідження спеціалістом проведене поверхово, на трупі виявлені тілесні ушкодження у вигляді перелому всіх ребер з обох сторін та черепно-мозкової травми з крововиливом всередину. Ці тілесні ушкодження з’явились за декілька днів до смерті.

З показів свідків та журналів обліку температури, вилучених у ході слідства, з листопада 2016 року по січень 2017 року у відділеннях лікарні, де перебували померлі пацієнти, температура була від 10 до 18 градусів при нормі 20 градусів за Цельсієм. Загалом у цей період на лікуванні в закладі перебувало 415 пацієнтів, які потерпали від незадовільних умов, зокрема низької температури, внаслідок чого п’ять з них померли.

Сьогодні, 1 березня Лілії Неофітній вручено повідомлення про підозру за частиною 1 статті 127 (катування, тобто умисне заподіяння фізичного чи морального страждання шляхом мучення з метою дискримінації) та частиною 3 статті 135 (залишення в небезпеці, що спричинило смерть) Кримінального Кодексу України.

Наразі Неофітна затримана, прокуратура вже готує клопотання про обрання їй запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Водночас, у рамках кримінального провадження отримано тимчасовий доступ до документації управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації, головного управління статистики області, управління майном облради та Сумського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру.

Крім того, проведено обшуки в трьох відділеннях патологічної анатомії, за місцем мешкання головного лікаря, його заступника з медичних питань та старшої медичної сестри психіатричної лікарні №2. Під час проведення слідчих дій вилучені речі та документи, які мають значення для досудового розслідування.

Відповідно до зібраних доказів прокуратура вже готує повідомлення про підозру ще кільком особам, які можуть бути причетними до протиправних дій.
Досудове розслідування триває. Підозрюваній загрожує до восьми років позбавлення волі.

Юрій КЛИМЕНКО, депутат Сумської обласної ради від «Батьківщини», юрист: «Ця справа закінчиться нічим»

— Я вже висловлював свою позицію щодо звільнення головного лікаря обласної спеціалізованої психіатричної лікарні № 2 на сесії Сумської обласної ради. Прикро, що, проголосувавши на сесії за звільнення, жоден із депутатів не розібрався у ситуації. Тепер зі ЗМІ дізнаюся про продовження теми: головний лікар  затримана в порядку статті 208 КПК України.

Мене обурює взагалі  позиція слідства та прокуратури  в цьому питанні. Очевидно, що йдеться про політичну розправу. Але, залишивши політичні переконання поза увагою, я хочу пояснити всім, кого це цікавить, що дії слідства закінчаться нічим. Крім, звісно, струсу повітря та рішення Європейського  суду з прав людини про визнання незаконним затримання та притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинуватої особи. Чому? Поясню коротко і конкретно.

Частина 1 статті 127 Кримінального кодексу України — катування, тобто умисне заподіяння сильного фізичного болю або фізичного чи морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення або інших насильницьких дій з метою спонукати потерпілого або іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі,- суб’єктивна сторона  злочину характеризується прямим умислом.

Метою насильницьких дій при катуванні є намагання примусити потерпілого або іншу особу до дій, що суперечать їхній волі, наприклад, надати певні відомості чи зробити визнання, вчинити самокалічення тощо. Таких дій не було та не могло бути, отже, в діях головного лікаря відсутній  склад  кримінального правопорушення. Тому все, що відбувається, на мою особисту думку — черговий фейк, який закінчиться нічим.

Фото: sorada.gov.ua

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top