Кошти, які йдуть на утримання пустих ліжок, краще пустити на ліки для хворих

Сергій Бутенко

На цьому під час профільної депутатської комісії наголосив начальник управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО.

За словами Сергія Бутенка, на сьогодні охорона здоров’я як і освіта, фінансується з держбюджету, з медичної субвенції, яка розраховується на основі кількості населення, що проживає в області. А демографічна ситуація на Сумщині з кожним роком все гірша. І нині в лікарнях області купа так званих «гуляючих» ліжок і заклади охорони здоров’я змушені утримувати цілі пусті палати.

«В області 18 хірургічних стаціонарів та 18 пологових будинків, — зауважив Сергій Бутенко. – Наприклад, серед пологових будинків є такі, де навіть кількість пологів у рік не перевищує 50. Те ж саме в хірургії. Чи готові ви довірити своє життя і здоров’я таким закладам? Адже всі ми знаємо, що який би не був кваліфікований персонал, але без практики навики втрачаються. А в таких відділеннях зайняті максимум 5-10 ліжок із 30. А що значить для районної лікарні області утримувати навіть по 10 пустих ліжок в кожному відділенні? Можливо варто залишити у невеликих районах консультативні прийоми, а на кваліфіковану допомогу жителів Сумщини направляти в міста обласного підпорядкування або до Сум?».

Новою постановою Кабміну передбачено в закладах охорони здоров’я скоротити кількість ліжок замість 80 на десять тисяч населення до 60. А на Сумщині наразі цей показник складає 87. Оптимізація ліжкового фонду – це не реформа, а вимушені кроки, для того аби зекономити кошти для медикаментів, які справді потрібні жителям області.

«Сумщина наразі – єдина область в Україні, де лишилися ліжка на первинній мережі, у дільничних лікарнях. На сьогодні ми відкриваємо Центри первинної медико-санітарної допомоги, які збільшать доступність системи охорони здоров’я на цій ланці, — наголосив Сергій Бутенко. – І замінюємо стаціонарні форми перебування на денний стаціонар. Помірне скорочення ліжок не потягне за собою напруження серед медичних працівників. Але завдяки цим крокам ми зможемо вільні кошти спрямувати на закупівлю медичного обладнання, медичних препаратів для жителів Сумщини. Це було би економічно правильно й по-господарськи».

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top