Вы здесь
Главная > Общество > На Сумщині презентували збірку «Героям слава. Книга пам’яті героїв АТО. Сумська область»

На Сумщині презентували збірку «Героям слава. Книга пам’яті героїв АТО. Сумська область»

Книга пам'яті героїв АТО

За словами ініціатора проекту «Пам’ять героїв» журналіста і письменника Євгена ПОЛОЖІЯ, над історіями про учасників АТО журналісти та громадські діячі працювали два роки. Спочатку вийшла перша збірка, зараз презентується друга.

«Ніхто не забутий і ніколи не буде забутий, — говорив він. – Про кожну людину, кожного солдата, котрий склав свою голову за Україну, ми будемо писати, видавати книги. Це наш внесок в захист України, і так мусить бути у суспільстві, яке поважає своїх героїв».

За словами координатора проекту Юлії ЛЕВКІВСЬКОЇ, автори збірок хотіли, щоб хлопці, які загинули, не стали статистикою, про них не забули: «Ці герої ще недавно жили, працювали, закохувалися, одружувалися, вони мріяли про краще життя для себе і своїх дітей і з початком вторгнення ворога на територію нашої держави пішли захищати свій край, свої мрії, нас із вами. Про це ми й намагалися написати у цій книзі».

… Презентація розпочалася хвилиною мовчання, під час якої у німій тиші було ледь чутно плач батьків, які завітали, щоб ще раз пом’янути своїх дітей, загиблих у зоні АТО. Валентина Павлівна та Віктор Степанович прийшли до бібліотеки, бо в тій книзі спогади про їх сина.

«Там спогади про найдорожчі і найсокровенніші миті нашого життя, — розповідає Валентина Павлівна. – На жаль, ніщо у цьому світі вже не поверне нам нашого синочка. Та нехай розповідь про нього почитають жителі Сумщини. Він заслуговує, щоб про нього знали і пам’ятали»

Як наголосили автори проекту, 4 тисячі примірників збірки «Героям слава. Книга пам’яті героїв АТО. Сумська область» розподіляться між школами й бібліотеками області, по п’ять примірників отримають усі родини загиблих. А  книги, що залишилися, звичайні жителі Сумщини можуть отримати надавши хоча б невелику пожертву. Усі кошти підуть для поранених учасників АТО.

comments powered by HyperComments
Top