Вы здесь
Главная > Общество > І капали сльози дощу на хрест поклінний…

І капали сльози дощу на хрест поклінний…

пам’ятний знак4

З нагоди восьмої річниці від дня створення 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади в Сумах відкрили пам’ятний знак – поклінний хрест.

пам’ятний знак7

Поклінний хрест створений за кошти небайдужої громади області на згадку про військовослужбовців 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади, які загинули в боях за Україну. Він разом із Церквою Іоанна-Воїна та дзвоном скорботи із уламків снарядів відтепер буде нагадуванням нам і наступним поколінням про всіх артилеристів, які загинули на Сході за вільну і незалежну Україну.

пам’ятний знак1

За словами головного архітектора Сум Володимира Бикова, пам’ятник створювався півроку. На вирізання із граніту пішло близько двох тижнів. А камінь для постаменту ніби закопчений від снарядів.

«Ми встановили пам’ятник скороти, пам’яті – поклінний хрест із розп’яттям, який трішки схожий на меч у гранітній глибі, — говорив він. – Хочемо, щоб більше не проливалась кров українських синів».

пам’ятний знак3

На відкриття поклінного хреста зійшлися представники влади артилеристи, родини загиблих та небайдужі сумчани.

У своїх виступах Народний депутат України Олег МЕДУНИЦЯ, голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО та заступник міського голови Степан ПАК говорили про те, що відтепер це місце стане своєрідним меморіальним ансамблем, до якого, як і до Алеї загиблих воїнів АТО на Центральному міському кладовищі, приходитимуть люди. Щоб не забувати, щоб згадувати, щоб зберігати пам’ять про подвиги своїх земляків.

пам’ятний знак2

«Для мене цей хрест означає згадку про чоловіка, – розповіла дружина загиблого бійця Миколи ОСІПОВА Тетяна. – Тому ми з донькою не могли сюди не прийти. Ми молимося зараз за мирне небо, щоб ця неоголошена війна швидше закінчилася, щоб менше діток залишалося без батьків».

Старший лейтенант Дмитро КОБЗАР знає про війну не з чуток, адже й сам був там, на пекельному Сході.

пам’ятний знак6

«Сьогодні день народження нашої частини, але проходить воно зі сльозами скорботи,– говорить він. – Ми вшановуємо пам’ять героїв, тих, хто загинув, відстоюючи територіальну цілісність України і служили в нашій військовій частині й навіки залишилися тут».

Мабуть, не випадково ще на початку відкриття поклінного хреста пішов дощ, який не припинявся ні на хвилину до кінця заходу. Здавалося, що навіть небо над Україною плаче гіркими слізьми за величезною втратою – бійцями  27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади, які віддали життя за свою Батьківщину.

Микола СЕРГІЄНКО

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top