Вы здесь
Главная > Общество > Здоровье > Хоспіс для Сум – завелика розкіш?

Хоспіс для Сум – завелика розкіш?

В обласному центрі досі відсутні спеціалізовані заклади або відділення, де б надавалась допомога невиліковно хворим людям.

Забезпечити необхідний догляд, по можливості позбавити людину страждань, надати психологічну, соціальну, духовну підтримку невиліковно хворим та їх рідним – саме таким є основне завдання паліативної та хоспісної допомоги.

За інформацією обласного управління охорони здоров’я, у Сумах досі відсутні спеціалізовані заклади або відділення, де б надавалась така допомога. Два паліативних ліжка, розташовані у Сумському обласному диспансері радіаційного захисту населення, потреби людей ніяк не задовольняють.

Відтак, більшість невиліковно хворих сумчан залишаються зі своєю бідою наодинці. Сккладається враження, що ця ситуація хвилює лише пацієнтів, їх рідних і громадські організації. Останні неодноразово звертали увагу органів виконавчої влади Сум на потребу створення спеціалізованого закладу або відділення для допомоги невиліковно хворим сумчанам. Але у відповідь поки що отримували традиційні відписки про відсутність вільних приміщень та коштів у бюджеті міста.

«Написати проект рішення про створення хоспісного відділення у місті Суми чи хоча б мобільної бригади можна досить швидко, але отримати підтримку депутатів – майже неможливо. На жаль, у нашій країні владні персони часом бачать проблему лише тоді, коли самі стають її жертвами. Але ж невиліковно хворі пацієнти не можуть і не повинні страждати, чекаючи просвітлення в головах політиків», – говорить керівник громадської організації «Клуб «Шанс» Олексій ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ.

Наразі хоспісної допомоги на Сумщині потребують понад 13 тисяч осіб, із них більше, ніж двом тисячам хворим, необхідний стаціонарний догляд. Значна частина цих пацієнтів мешкає саме у місті Суми.

Всього по області створено 95 ліжко-місць хоспісної та паліативної допомоги. З них 15 ліжок у Лебединському районі, 25 – у Краснопільському, 35 – у Білопільському, 10 – у Середино-Будському, підтримують таких хворих і в Путивльському районі. А чи пройде цей своєрідний тест на милосердя і справжню, не декларативно-показну турботу про громадян влада Сум – побачимо.

Тим часом, 14-15 жовтня всі бажаючі можуть стати учасниками міжнародного флешмобу в соцмережах «Капелюха На Вуха заради дитячої паліативної допомоги».

comments powered by HyperComments
http://media.sumy.ua/hospis-dlya-sum-zavelika-rozkish.html
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top