Вы здесь
Главная > Политика > Олег Медуниця: «Гроші мають іти в кишені робітників, а не в офшори»

Олег Медуниця: «Гроші мають іти в кишені робітників, а не в офшори»

Олег Медуниця

На своїй підсумковій прес-конференції народний депутат України Олег МЕДУНИЦЯ розповів, які інфраструктурні об’єкти Сум наступного року можуть отримати фінансову підтримку з держбюджету.

Команду партії «Народний фронт», членом якої є Олег Медуниця, він вважає реформаторською і конструктивною. Стверджує – у проведенні реформ правоохоронних органів, армії, юстиції та інших, – саме «фронтовики» були головною рушійною силою.

І той факт, що представник саме цієї політичної сили Арсеній ЯЦЕНЮК добровільно склав повноваження прем’єр-міністра, на взятий урядом курс реформ не вплинуло. Тим більше, нині міністерські посади у Кабміні очолює сім представників «НФ».

Підтримали «фронтовики» і держбюджет 2017 року. Як зазначив Олег Медуниця, у головному фінансовому документі країни передбачено, окрім збільшення мінімальної заробітної плати, збільшення фінансування місцевих громад, українського війська, бюджетної сфери.

Що ж до розгорнутої кампанії з дискредитації уряду Арсенія ЯЦЕНЮКА – «Народний фронт» вимагає назвати її замовників і виконавців від НАБУ і ГПУ більше тут.

Суми: більше 50 мільйонів на розвиток

Цього року до Сум, виборчого округу Олега Медуниці, спрямовано понад 50 мільйонів гривень з державного бюджету за різними програмами. Фінансову підтримку отримали заклади освіти, медицини, культури, спорту.

Олег Медуниця: «Гроші мають іти в кишені робітників, а не в офшори»

«Зокрема, кошти Державного фонду регіонального розвитку пішли на добудову об’єктів, які залишили нам попередники-регіонали. Це психоневрологічний диспансер по вулиці Ковпака, футбольний центр «Барса» (виділено 7 мільйонів 400 тисяч гривень), станція швидкої допомоги», — сказав народний депутат.

Серед пріоритетних напрямків – впровадження енергоефективних технологій, тож окремі бюджетні заклади, зокрема, дошкільні, за рахунок коштів з дербюджету модернізували котельні, поставили енергозберігаючі вікна. Цього року таких об’єктів більше двадцяти – повідомив нардеп.

Зовсім нещодавно гарний подарунок «під ялинку» отримали і кілька сумських шкіл – це сучасні комп’ютерні класи від Міністерства освіти.

СНВО: з хворої голови на здорову?

Серед найгостріших тем року, що добігає кінця – ситуація на сумських підприємствах «Сумихімпром» та СНВО (вже без «імені ФРУНЗЕ»).

Раніше Олег Медуниця направляв до правоохоронних органів заяву про злочин стосовно «Сумихімпрому». У ній зазначено, що Дмитро ФІРТАШ уже кілька років реалізує схему по «віджиму» державного підприємства та через свої фірми-прокладки системно «відкачує» гроші з виробництва.

Олег Медуниця: «Гроші мають іти в кишені робітників, а не в офшори»

«Держава має взяти контроль над цим підприємством, здійснити доприватизаційну підготовку та продати його на відкритому конкурсі. З умовою, що новий власник гарантує модернізацію та інвестиції, зокрема, у виробництво двоокису титану», — вважає нардеп.

Що ж до СНВО, — за словами Олега Медуниці, саме дії нинішнього менеджменту підприємства спричинили складну економічну ситуацію і втрату державного замовлення. Відтак, на його думку, звинувачення у цьому уряду та самого нардепа – спроби перекласти відповідальність «з хворої голови на здорову».

«Моя публічна позиція проста і незмінна – обладнання, якого потребує українська індустрія, мають виробляти українські підприємства. Інтереси сумських машинобудівників захищав і захищатиму надалі. Проте важливо, щоб кошти від виконання замовлень «Укртрансгазу» йшли у кишені робітників, на модернізацію, а не в офшори, як це було з попередніми замовленнями», — говорить нардеп.

Стадіон «Авангард» та оновлена лікарня

Наступного року Суми знову отримають суттєву фінансову підтримку з держбюджету – говорить Олег Медуниця. Зокрема, уряд прийняв постанову, що 10% коштів ДФРР спрямують на спортивні об’єкти. Відтак, в обласному центрі, цілком ймовірно, буде проведено реконструкцію стадіону «Авангард».

Олег Медуниця: «Гроші мають іти в кишені робітників, а не в офшори»

«Крім того, мене зацікавив проект відкриття відділення для лікування дітей з вадами органів дихання у центральній міській дитячій клінічній лікарні. Сприятиму, аби його було реалізовано у наступному році», — повідомив нардеп.

У цьому році значні фінансові кошти будуть спрямовані у новостворені об’єднані територіальні громади за формульним розподілом. «Мій пріоритет, як депутата, члена бюджетного комітету Верховної ради – наповнення місцевих бюджетів за рахунок фінансової децентралізації», — підкреслив Олег Медуниця.

Фото автора

І.С.

comments powered by HyperComments
Top