Вы здесь
Главная > Общество > Культура > «Розмай»: особливий фестиваль для особливих дітей Фестиваль «Розмай» у Сумах

«Розмай»: особливий фестиваль для особливих дітей Фестиваль «Розмай» у Сумах

«Розмай»: особливий фестиваль для особливих дітей

Ідея фестивалю дуже часто для дітей з особливими потребами окреслює сенс життя і стає однією з небагатьох можливостей реалізувати себе, стати частиною суспільства, зрозуміти свою особливість, свій талант – так говорять про фестиваль дитячої творчості «Розмай» його організатори. Цього року понад 150 маленьких артистів і митців демонстрували свої художні, поетичні, артистичні, танцювальні, пісенні та драматичні таланти.

«Розмай»: особливий фестиваль для особливих дітей

Традиційно обласний фестиваль проводиться наприкінці весни в Сумському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів на базі стаціонарного відділення змішаного типу цілодобового перебування в селі Рибці.

За словами директора центру Олени Сущенко, цього року свою творчість гостям фестивалю дарують 16 колективів зі всієї області.

«Ці дітки справжні артисти, які інколи нічим не поступаються навіть професійним майстрам сцени, – відзначила вона. –А головне, що вони в кожен номер вкладають частинку свого щирого великого серця».

Нинішній фестиваль «Розмай» був справжнім святом як для його учасників, так і для численних гостей. На березі мальовничого ставка в Рибцях на великій різнокольоровій сцені маленькі артисти дарували глядачам свою творчість.

«Розмай»: особливий фестиваль для особливих дітей

Наприклад, семирічна Даша Сторожева демонструвала танок –самбу, від якого сама була в захваті.

«Займаюсь танцями уже два роки, – по-дорослому поважно розповіла танцюристка. – Виступаю на концертах, показую друзям усе, що вмію».

А от Максим Батура із Сум сьогодні в ролі глядача. Своє завдання він виконав – зліпив із глини підкову, прикрасив її і подарував на день народження матусі Олі.

Поряд із Максимом дві подружки-україночки Олеся Попова та Діана ЛЯШКО. Теж приїхали на фестиваль подивитися на виступи друзів.

«Розмай»: особливий фестиваль для особливих дітей

«На жаль, дівчатка мають проблеми зі слухом, – розповіла замість них мама Олесі Наталія Попова. – Завдяки цьому центру вони отримали можливість відчути все різнобарв’я нашого життя. Вони тут малюють, плавають у басейні, розвивають моторику, а головне, вчаться говорити».

Але найбільше нас вразила маленька глядачка Катруся. Дівчинка хотіла сфотографуватися неодмінно біля великого куща із розкішними білими квітами. Ми виконали її прохання і почули її історію.

«Катя називає мене мамою, але насправді я – її бабуся, – розповіла про крихітку жіночка, яку, з етичних міркувань, ми не називаємо. – Рідна мама від неї відмовилася. Я ж не змогла. Так, ця дівчинка особлива, має особливі потреби, але вона наша, рідна плоть і кров. Тому хоч як не складно, але намагаюся ростити її я».

«Розмай»: особливий фестиваль для особливих дітей

Названій мамі важливо, щоб Катруся навчилася читати і писати. І вона робить все можливе і неможливе для цього. А сьогодні жінка вирішила подарувати дитині свято, тому привела її на фестиваль «Розмай». І не помилилася. Дівчинка гралася з однолітками, танцювала з аніматорами, була справжньою пустункою.

Яскравий концерт, цікава виставка картин, малюнків і фотографій, а головне – справжнє, ні з чим не порівнюване щастя, яке читалося на обличчях маленьких учасників та гостей фестивалю, – все свідчило про те, що тринадцятий фестиваль відбувся і залишив великий слід у крихітних щирих серцях.

comments powered by HyperComments
Top