Вы здесь
Главная > Добро за годину > Добро за годину: сумчани стають донорами

Добро за годину: сумчани стають донорами

Одна з найбільш добрих справ, які можна зробити за годину – донорство крові. Медзаклади області потребують її постійно. Люди хворіють, лягають на операційний стіл, потрапляють у автокатастрофи, стають жертвами нещасних випадків на роботі – і часто врятувати їхнє життя може лише своєчасне переливання крові. Для цього потрібно мати її резерв. Тому в сумському обласному центрі служби крові завжди радо чекають донорів. І яка справа може бути відповідальнішою, ніж врятувати життя?

Найбільше крові потребує відділення онкогематології обласної дитячої лікарні. Після кожного блоку хіміотерапії (а їх в процесі лікування може бути від семи до кількох десятків) показники крові у дітей падають мало не до нуля – і вони потребують переливань донорської крові. Часом – одного-двох, іноді – більше. Звичайно, ні медичному закладу, ні батькам не під силу щоразу платити кілька тисяч гривень за компоненти крові. Тому центр крові регулярно проводить благодійні акції на користь онкохворих дітей. Завдяки безоплатним донорам лікарня отримує потрібні препарати крові безкоштовно. Їх кількість залежить від числа донорів.

Лише за останні два місяці кров для хворих дітей організовано здавали митники, співробітники сумської патрульної поліції, автомобілісти, соціальні працівники, представники християнських церков, студенти, прикордонники, представники політичних сил і, що приємно, міський голова Сум теж знайшов час для доброї справи. А представники творчої сфери оголосили безстрокову акцію «Віддаємо творчу кров» — на користь дітей онкогематології.

Приєднатись до донорів Сумщини і допомагати рятувати життя дуже просто. Для цього треба вибрати ту годину, яку ви готові присвятити добрій справі, взяти паспорт і ідентифікаційний код і прийти до Сумського обласного центру крові з 7.00 до 20.00 у будні дні або з 7.00 до 16.00 у суботу.

Щоб ваша кров була корисною для хворих і відповідала всім вимогам, не вживайте спиртного протягом двох днів, знеболюючих ліків – протягом трьох днів. І звичайно, ви не повинні страждати на застуди та запалення, вживати антибіотики – після хвороби має пройти не менше місяця.

Протягом доби перед здачею крові не вживайте жирної, смаженої та копченої їжі, молока, яєць. Правильна вечеря та сніданок перед здачею крові — відварна чи тушкована картопля, каша без засмажки, варене нежирне м’ясо або риба, варена ковбаса без сала або сосиска, овочі та фрукти, солодкий чай.

Як же проходить сама кроводача?

Донор проходить до центру крові, залишає верхній одяг у гардеробі і йде до реєстратури. Безкоштовні донори проходять всі етапи поза чергою. В реєстратурі на нього оформляють картку, і тут же роблять швидкий і безболісний клінічний аналіз крові. Пара хвилин – і ви маєте в руках результат з усіма показниками, і анкету донора, яку потрібно заповнити. Після цього донора оглядає лікар – вивчає аналіз, розпитує про перенесені захворювання, щоб бути певним, що кроводача не зашкодить ні донору, ні реципієнту. Лікар визначає, що саме може здати донор – цільну кров, чи плазму – і у якій кількості. Донор піднімається на другий поверх закладу, п’є солодкий чай з печивом (це обов’язкова процедура) і прямує дозручних крісел, що відразу нагадують фільми про медицину майбутнього. Голки, пластикові системи, контейнери для крові та плазми, серветки, якими обробляють місце забору крові – все одноразове та стерильне, все дістають з упаковки при донорах. Тому за безпеку можна не турбуватися.

 

Сам процес здачі крові займає 5-7 хвилин. У залі є безкоштовний вай-фай, бажаючі встигають не лише зробити селфі на телефон, а й викласти його в соціальні мережі. А це – ще одна маленька додаткова добра справа – адже можливо, саме ваш приклад надихне стати донором ще когось.

Після здачі крові лікарі не радять різко вставати – краще полежати кілька хвилин, щоб не закрутилася голова. Донори спускаються до реєстратури і отримують «метелик», де зазначена кількість зданої ними крові, і додаткові бонуси: компенсацію на обід, яка передбачена законом для всіх донорів, і платних, і безоплатних, та довідку, яка дає право на два оплачуваних відгули – у день здачі крові та в будь-який день за вашим вибором. Наприклад, ще один день до відпустки.

«Метелик» є тим документом, на підставі якого вашу кров отримають пацієнти медичного закладу. Його можна передати конкретному пацієнту, або старшій медсестрі відділення онкогематології обласної дитячої лікарні. Можна залишити в центрі крові, щоб його приєднали до інших благодійних довідок і передали у лікарню.

Весь процес цілком вкладається в годину, якщо ви здаєте цільну кров. Якщо плазму – трохи більше, години півтори. Зате ця процедура переноситься організмом набагато легше, тому здавати плазму можна раз у два тижні – а кров – лише раз у два місяці. І головне – для того, щоб стати донором, не потрібно ні витрат, ні якихось надмірних зусиль. Лише бажання і нормальний стан здоров’я.

Робіть добро!

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top