Вы здесь
Главная > Общество > Сумчанам пропонують взяти дитину… напрокат

Сумчанам пропонують взяти дитину… напрокат

На Сумщині взялися впроваджувати нову форму опіки – патронатне виховання.

Чим сімейний патронат, нещодавно запроваджений на законодавчому рівні, відрізняється, скажімо, від прийомної родини, або дитячого будинку сімейного типу? Ця послуга потрібна у тому випадку, коли дитину із проблемної родини не забирають назавжди до інтернату, а вилучають на деякий час – від 3 до 6 місяців.

Поки малюком опікуються патронатні вихователі, — а це сім’я, яка пройшла відповідне навчання, соціальні працівники наставляють «на шлях істинний» біологічних батьків. Якщо ті змогли виправитися – дитя їм повертають.

Поки що таку послугу почали надавати лише в Києві, Броварах, Білій Церкві та Умані. У патронатних родинах перебували 80 малюків, більшість яких повернулася згодом до батьків, інших влаштували і ті ж такі прийомні сім’ї та дитбудинки сімейного типу.

Нині бажаючих стати патронатними вихователями шукають і на Сумщині. Як розповіла media.sumy.ua директор обласного центру сім’ї, дітей та молоді Тетяна ШЕВЧЕНКО, вихователі отримають виплату у сумі п’яти прожиткових мінімумів плюс кожного місяця отримуватимуть два прожиткових мінімуми на утримання дитини.

comments powered by HyperComments
Top