Вы здесь
Главная > Общество > Діти-переселенці на Сумщині: опіка чи партнерство?

Діти-переселенці на Сумщині: опіка чи партнерство?

Громадські організації області, об’єднашись, пропонують нові підходи у роботі з родинами вимушених переселенців із Донецької та Луганської областей.

«Впровадження правозахисного підходу в забезпеченні прав дітей внутрішньо переміщених осіб» — під такою назвою у Сумах відбулась науково-практична конференція.

Її організаторами виступили Міністерство науки і освіти України, Сумський державний університет, Сумський державний педуніверситет імені МАКАРЕНКА, Університет менеджменту освіти НАПН України, Сумська ОДА, а також обласна громадська організація «Центр підтримки та розвитку родини «Калинове гроно».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Сьогодні на Сумщині перебуває більше 16 тисяч переселенців, з них понад 3 тисячі дітей, — розповідає голова ГО «Калинове гроно» Ніна ЧЕРНЯВСЬКА. – За підтримки ОБСЕ ми реалізували моніторинговий проект, аби виявити основні проблеми цієї категорії дітей та, відповідно, ефективніше захищати їх права.

Основна больова точка – недостатнє фінансування і неналежна якість надання соціальних послуг. На жаль, громадські організації часто бачать небажання, з боку владних структур, допускати їх у цю сферу. І тоді у нас просто немає важелів впливу, аби допомагати людям. Сподіваюсь, що конференція якраз сприятиме вирішенню цієї проблеми».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Цікаво, що і присутній на заході представник влади, а саме начальник служби у справах дітей Сумської облдержадміністрації Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ перш за все зазначив – без підтримки ГО, працюючи з переселенцями, не обійтися. Тим більше, у контексті реформи місцевого самоврядування.

«Якщо до об’єднання громад функції піклування про вразливі категорії дітей покладалися на сільську чи селищну раду, то після формування громад у цій сфері може просто утворитися вакуум. Ми ж розуміємо, що староста – він все таки більше господарник. А от якраз громадські організації можуть дійти буквально дійти до кожної оселі, кожної родини. Нам не обійтися один без одного», — сказав Юрій Каліновський.

Як працювати з дітьми-переселенцями та їх родинами, аби допомогти їм адаптуватися на новому місці, позбутися постравматичного синдрому, навчити їх бути успішними – про це говорили директор обласного центру позашкільної освіти і робот из обдарованою молоддю Лариса ТИХЕНКО, профессор Університету менеджменту освіти Галина БЕВЗ, представниця «Жіночого консорціуму України» Ганна МАМАЛИГА, психологи, соціальні педагоги та інші учасники заходу.

Цікавою та дискусійною виявилася тема захисту прав та інтересів дітей – на цьому аспекті докладніше зупинилася директор Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Валентина ТРОШЕЧКО.

comments powered by HyperComments
Top