Вы здесь
Главная > Общество > Здоровье > Децентралізація та медицина: як долатимуть камені спотикання

Децентралізація та медицина: як долатимуть камені спотикання

Децентралізація та медицина

Сьогодні в області, в рамках децентралізації влади, активно проводиться робота із створення громад. На жаль, результати не надто вражають. За весь час на Сумщині було створено лише 1 громаду – Березівську. І це не дивлячись на те, що держава навзаєм пропонує ряд «пільг». Зокрема, виділяють кошти на ремонт доріг, покращення матеріально-технічної бази лікувальних та освітянських закладів тощо. Приміром, за кошти Державного фронду регіонального розвитку для двох амбулаторій Березівської громади буде придбано два санітарних автомобілі.

На думку голова обласної державної адміністрації Миколи Клочка, процес децентралізації гальмують сільські, селищні голови, бо не бажають позбавлятися своїх крісел.Хоча існують й інші причини. В першу чергу, сьогодні населення слабо розуміє які зміни їх очікують та що їм дасть децентралізація. А, по-друге, діє принцип народної обережності. Чимало сіл не поспішають об’єднуватисячерез те, що бажають подивитися що ж вийде у тих, хто вже став на цю стежку.

Питань, звісно, виникає чимало.Приміром, в медицині. Як зазначив на прес-конференції начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко, наразі деякі області мають труднощі із створеннямна території громад центрів первинної медико-соціальної допомоги (ЦПМСД). За його словами, у Тернопільській області вже зараз створено 26 громад, які за кількість населення різноманітні (згідно законодавства вониможуть налічувати від 2000 до 100000 осіб – ред.).За ідеєю кожна повинна мати власне ЦПМСД. «Та чи зможе маленька громадау 2000 осіб «потягти» створення повноцінного Центру, де будуть всі необхідні фахівці, лабораторії, обладнання?, — говорив начальник управління. – Скоріше за все, що ні, бо для неї це будуть колосальнівитрати».

Сумщина, використовуючи «граблі» колеги, піде трохи іншим шляхом, зазначив Сергій Бутенко. За його словами, наша область ймовірніше створитьЦПМСД в кожному районі, а об’єднаним громадам дасть можливість незалежно від їхнього територіально розташуваннязамовляти у них медичні послуги. Для тих громад, які все ж таки захочуть мати власне ЦПМСД, буде встановлений бар’єр – не менше 30000 осіб у громаді.

Сьогодні за словами начальника управління, в області створено 14 таких центрів. Робота в цьому напрямку триває й надалі, бозгідно рішень сесій різних рівні їх маєбути 24.

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top