Вы здесь
Главная > Политика > Чи повториться на Роменщині історія з розливом ядохімікатів у Шостці?

Чи повториться на Роменщині історія з розливом ядохімікатів у Шостці?

Як стало відомо, в Роменському районі у жовтні цього року було перезатарено понад вісім тонн небезпечних речовин. Згідно повідомлень ЗМІ, фахівці Міжрегіонального центру швидкого реагування Держслужби з надзвичайних ситуацій здійснили роботи із безпечного збирання та упакування восьми тонн пестицидів у герметичну закриту тару.

На переконання роменських представників «Українського об’єднання патріотів – УКРОП», перезатарення непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин – половинчастий крок, який не вирішує проблему по суті.

«З року в рік влада вихваляється тим, що виділяє великі кошти на зберігання застарілих пестицидів. При цьому, стабільно поза увагою чиновників залишається питання знищення цих речовин. Ми наполягаємо на потребі негайної утилізації небезпечної хімії, яка становить загрозу екології як нашого району, так і області в цілому», — коментує ситуацію Євген Лихобаб, голова Роменської районної організації партії УКРОП.

За словами укропівця, по селах Роменського району ще з радянських часів залишається понад півмільйона тонн пестицидів, які зберігаються в неналежних умовах: «Найчастіше ємності просто лежать у полі під відкритим небом, або знаходяться у напівзруйнованих складах. На це не звертають уваги ні місцеві фермери, ні місцева влада. Тому ми вважаємо, що обласній та районній владі немає чим похвалитися. Ядохімікати мають будуть утилізовані та надійно захоронені», — наполягає Євген Лихобаб.

Він додає: проблему утилізації пестицидів мають вирішити у Міністерстві екології спільно з депутатами Верховної Ради, оскільки на сьогодні в Україні не існує ліцензованого спецпідприємства з утилізації небезпечної хімії, тож найчастіше пестициди вивозять для утилізації за кордон.

«Але на Сумщині і цього не робиться, і нам не зрозуміло – чому? Ситуація серйозно не змінилася навіть після надзвичайної ситуації у Шостці, де позаторік стався розлив гептилу, який просто викинули на сміттєзвалище», — нагадав політик.

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top