Вы здесь
Главная > Общество > Здоровье > На Сумщині триває боротьба за обласну лікарню

На Сумщині триває боротьба за обласну лікарню

На Сумщині триває боротьба за обласну лікарню

Уже декілька тижнів не вщухають пристрасті навколо обласної спеціалізованої психіатричної лікарні №2, що в Охтирському районі. За висновками робочої групи, питання обговорювали депутати облради.

Говорять про «катування» пацієнтів, порівнюють їх перебування там із концтабором тощо. Головний лікар закладу Лілія НЕОФІТНА спростовує такі чутки. Вона вважає, що події, які сталися 13 січня 2017 року і висвітлюються у ЗМІ,не що інше, як продовження розправи над політиками-«батьківщинівцями», які обстоюють і захищають інтереси людей.

Лілія Неофітна розповіла, що основна причина того, що в закладі зупинилася котельня через порив тепломережі, у тотальному недофінансуванні лікарні. На харчування на одного хворого в день припадала лише… 1 гривня 13 копійок, на медикаменти – 1 гривня13 копійок. На придбання вугілля виділено 852,5 тисяч гривень (360,3 тонн вугілля) при потребі 1мільйон 662 тисячі гривень (800 тонн вугілля).

Протягом минулого року головлікар п’ять разів зверталася з цією проблемою до керівництва ОДА. Трохи додали коштів і на вугілля, хоча це проблеми не вирішило. Адже котел, який придбали на прохання керівництва закладу, неможливо встановити через відсутність коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації та монтажних робіт.

«У закладі щороку проводяться багаторазові перевірки, – зазначає Лілія Неофітна.–За їх висновками, для пацієнтів створені задовільні умови для перебування і лікування. Факти жорстокого поводження з хворими не виявлені. Підопічні забезпечені ліками і твердим інвентарем згідно зустановленими нормами.

Єдине, що вказано в документах перевіряючих інстанцій, це рекомендації вжити заходів щодо ремонту водо-, тепло-, електромереж (замінити або полагодити сантехніку, труби).Тож адміністрація лікарні самотужки, без жодної копійки бюджетних коштів, виконала на 70% ремонт тепломережі, поточні ремонти сантехніки».

Наразі депутати вирішили порівняти фінансування та стан медичних закладів даного профілю на території області.

Ми продовжуємо стежити за подіями у Охтирській лікарні.

І.С.

Фото: sorada.gov.ua

comments powered by HyperComments
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.
Top