Аліменти від держави: що потрібно, щоб їх отримати?

Стягнути поточні аліментні платежі та заборгованість, не зважаючи на останні зміни в законодавстві, все ще залишається проблемою. А додаткових заходів, які в останні роки вживає держава для стягнення заборгованості, все ще не достатньо. Політична партія Українське об’єднання патріотів внесла зміни до законопроекту, відповідно яких у 2021 році аліменти можна отримати від держави.

В Україні нараховуються сотні тисяч платників аліментів. Значна частина з них не виконує свої обов’язки і їхні діти не отримують коштів, необхідних для матеріального утримання. І весь тягар матеріального забезпечення таких дітей лягає на плечі того з батьків, з ким проживають діти. Як правило, це жінки.

«Чи не щодня до громадської приймальні обласної організації УКРОПу приходять матері-одиначки, яких, окрім того що самотужки виховують дітей, спіткнула ще одна проблема – несплата аліментів, – розповідає голова Сумської районної організації Українського об’єднання патріотів Олександр Гриценюк. –  Вони задають одне питання: як змусити батька дитини платити ці аліменти? Якщо навіть наявне рішення суду не змушує безвідповідальних батьків приймати участь у вихованні дитини».

Зважаючи на ці проблеми та їх наслідки, народний депутат, голова УКРОПу Тарас Батенко підготував та подав до розгляду відповідні зміни до законопроекту щодо сплати аліментів державою з подальшим їх стягненням з боржника. Укропівці говорять, метою такого законопроекту є фактично встановлення державної гарантії отримання аліментів.

«У разі, якщо протягом шести місяців підряд той з батьків, з ким проживає дитина, фактично не отримує аліменти відповідно до виконавчого документу або заборгованість із сплати аліментів перевищила розмір за шість місяців, має право звернутися до суду з позовною заявою про сплату аліментів державою. На підставі судового рішення, яким задоволено таку позовну заяву, центральний орган виконавчої влади здійснює сплату наявної заборгованості та подальшу щомісячну сплату аліментів відповідній особі,» – коментує керівник юридичного відділу Сумської обласної організації УКРОПу Віктор Зацепін.

Нововведення частково набрали законної сили уже в 2021 році. Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, призначається до 18 років. Аліменти від держави надаються в розмірі, рівним різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним доходом сім’ї в розрахунку на одну людину за попередні 6 місяців. Таким чином, максимальна сума державної допомоги в такому випадку дітям до 6 років складає 813 гривень (з 1.01.19), 849,5 гривень (3 1.05.19) та 889,5 (з 1.12.19). Дітям 6-18 років: 1013 гривень (з 1.01.19), 1059 гривень (з 1.05.19) та 1109 гривень (з 1.12.19).

Крім того, укропівці говорять, аліменти, які сплачуватиме держава, не потребують виділення додаткових коштів.

«Реалізація положень законопроекту не потребує виділення додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів, оскільки держава матиме достатні підстави та інструменти для стягнення аліментів з боржників, у тому числі з передбаченими законодавством штрафними санкціями, – наголосила Анна Ткаченко, юрист Сумської міської організації УКРОПу. –  Тому ми вбачаємо за необхідне покласти на державу сплату відповідних аліментів за рахунок коштів державного бюджету, з наступним стягненням цих коштів з боржників).

Батькам, які не знають, як правильно звернутися до суду, щоб отримати аліменти від держави, готові допомогти в Українському об’єднанні патіотів.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top